Didelių vaikų globos namų naikinimą numatoma įgyvendinti ne tik sudarant geresnes sąlygas jų auklėtinius įvaikinti ar globoti šeimynose, bet ir iškraustant šešiolikos metų sulaukusius vaikus gyventi savarankiško gyvenimo namuose.
„Kadangi mes siekiame to, kad kiekvienas vaikas, nepriklausomai nuo amžiaus, gyventų arčiau šeimai skirtoje aplinkoje, todėl europinė praktika ir pasaulinė praktika taiko tokius savarankiško gyvenimo namus. Tai yra paprasčiausias butas, kuriame gyvena šešiolikmečiai kartu su darbuotojais, kurie juos prižiūri, ugdo tam tikrus jų įgūdžius, padeda jiems aplinkoje integruotis“, - antradienį žurnalistams pasakojo socialinės apsaugos ir darbo ministrė Algimanta Pebedinskienė.
Ministerija nurodo, kad siekia sudaryti sąlygas ne mažiau kaip 10 procentų arba apie 400 vaikų kasmet mažinti globos įstaigų auklėtinių skaičių juos įvaikinant, perduodant globai į šeimynas ir šeimas ar vyresnius nei 16 metų apgyvendinant savarankiškai su nuolatiniu konsultavimu, priežiūra.
Ministrės teigimu, po truputį jau pereinama prie tvarkos, pagal kurią šešiolikmečiai iškraustomi iš vaikų namų. Anot jos, šešiolikmečiai ir vyresni sudaro apie 30 proc. vaikų, kurie gyvena globos įstaigose.
Ministerijos pateikiamais duomenimis, šiuo metu globa nustatyta 9919 vaikų, iš jų 5837 gyvena šeimose, 451 – šeimynose, globos įstaigose gyvena 3631 vaikas.
Naujausi komentarai