Jau mėnuo Pilaitės pakraštyje stūkso žole apsodintu stogu pastatas, pritraukiantis rajono gyventojų dėmesį bei vakarais šviečiantis viliojančiomis spalvomis. Viešosios įstaigos projekto autorius Andrius Ciplijauskas teigia, kad šis netradicinis statinys padės atgaivinti ne tik Pilaitės architektūrinę aplinką, bet ir kultūrinį rajono gyvenimą.
„Pilaitės trikampyje“ iškilęs statinys – tai kūrybinės dirbtuvės, kuriose save realizuoti galės sostinės rajono gyventojai. Paklaustas, kodėl šis pastatas iškilo būtent Pilaitėje, A.Ciplijauskas nusijuokė ir atsakė: „Nes pats čia gyvenu“.
Idėjos iniciatorius teigė, kad Vilniaus miestui reikia pradėti kultūrinių vietų decentralizaciją. Kol kas žmonėms, norintiems patirti kultūrinių pojūčių tenka važiuoti į centrą. Sotinės atokesniuose rajonuose kultūrinis gyvenimas apmiręs.
„Beepart“ pavadinimu padabintas pastatas kvies į įvairius užsiėmimus (šokiai, knygų skaitymas, kineziterapija, joga). A.Ciplijauskas planuoja spalio mėnesį prie šio pastato suorganizuoti šviesos instaliacijų festivalį. „Šis Pilaitės trikampis bus kaip Bermudų trikampis“, - juokavo menininkas.Projekto autorius teigė, kad nuo idėjos gimimo iki pastato pabaigimo praėjo 2,5 metų. Vyrui teko ilgai varstyti sostinės savivaldybės duris, kol buvo gauti visi reikalingi leidimai.Nors pastatas jau pastatytas ir naktimis šviečia įvairiomis spalvomis, jam Pilaitės rajone leista stovėti tik porą metų. Dėl šios priežasties buvo pasirinkta netradicinė pastato struktūra.
Meno dirbtuvės buvo pastatytos panaudojant tris plieninius konteinerius. Šios „statybinės medžiagos“ leis pastatą išmontuoti ir perkelti į kitą vietą.
Pastatą sukūręs architektas Simas Liūga teigė, jog statinys yra originalus, nes didžioji dalis jo masės yra pakelta į orą. „Statinyje panaudoti trys jūriniai konteineriai, kurių ilgis 13 metrų. Du sujungti viršuje ir vienas pastato apačioje“, - pasakojo architektas. Pasak pašnekovo, statybose buvo naudojamos ekologiškos ir pigios medžiagos: sienos buvo apšiltintos šiaudais, vietoj betoninių kolonų pasirinktas medis. Pastato fasadas apdengtas tentu, kuris leidžia pastato išorę išpuošti instaliacijomis.
Kultūrinės idėjos autorius A.Ciplijauskas nenorėjo atskleisti, kiek kainavo šis statinys. „Medžiagos kainavo kaip prabangus automobilis ar kukli sodybos pirkelė“, - prasitarė vyras.Kol kas pastate yra pasirūpinta tik elektra ir šildymu. Geriamą vandenį tenka kaskart atsinešti. „Jau yra išrasta technologija, leidžianti lietaus vandenį paversti geriamu. Gal bandysime ištestuoti šią sistemą“, - pasakojo A.Ciplijauskas. Pašnekovas sakė neatsisakysiąs galimybės tradicinę elektrą pakeisti vėjo jėgainės išgauta elektra. Pasak jo, visi naujų technologijų išradėjai yra kviečiami išbandyti savo išradimus šiame naujai pastatytame ekologiškame statinyje. „Tikimės, kad šis trikampis taps technologijų parku“, - teigė A.Ciplijauskas.
Naujausi komentarai