Jei 60 narvuose uždarytų beždžionių žinotų paskutinės paros įvykius, turbūt šypsotųsi kaip ir ši nuotraukoje. Paskutinę sausio dieną gyvūnų teisių gynėjų organizacija PETA ragino visus neabejingus gyvūnų skausmui kreiptis į kompaniją „Airfrance“. Ši bendrovė vasario 1-ą dieną ketino iš Afrikos į Paryžių skraidinti 60 beždžionių. Vėliau egzotiniai gyvūnai keliautų į Čikagą, į bendrovę „Shin Nippon Biomedical Laboratories“ (SNBL), kuri su jais atlieka įvairius cheminius bei medicininius eksperimentus.
Organizacija PETA viešino laboratorijose dirbusios informatorės atsiminimus, kaip gyvūnams į venas yra nuolat lašinami vaistai, kaip darbuotojai grubiai mėto ir žaloja beždžiones, valandų valandas laiko jas pririštas ir negalinčias pajudėti. SNBL jau yra gavusi virš 44 tūkstančių dolerių (daugiau nei 110 tūkst. litų) baudų už įvairius Gyvūnų gerovės akto pažeidimus.
Vis dėlto greičiausiai ir pati PETA nesitikėjo tokio per visą pasaulį nuvilnijusio atgarsio. Per keliolika valandų bendrovė „Airfrance“ sulaukė 68 000 pasipiktinusių laiškų, dar kelis tūkstančius skambučių. Naujiena buvo tūkstančius kartų pasidalinta socialiniuose tinkluose.
„Nustebinti pranešame, jog „Airfrance“ atsisakė skraidinti beždžiones eksperimentus vykdantiems mokslininkams,- rašoma PETA padėkos laiške. - Tai dar kartą įrodo, kad koordinuojami veiksmai bei didžiulis gyvūnams neabejingų žmonių skaičius gali daryti didžiulį poveikį didelėms kompanijoms. Ačiū visiems, padėjusiems sustabdyt šį transportą!“
Šiuo metu organizacijos atstovai derasi su kompanija, kad ši priimtų nutarimą ateityje apskritai netransportuoti primatų.
„Airfrance“ skelbiasi aplinkosaugos problemoms jautria kompanija, kurios keleiviai raginami visas skrydžio metu susidariusias šiukšles mesti į skirtingas talpas, išrūšiuoti.
Kol kas nėra informacijos, kaip elgsis SNBL kompanijos mokslininkai, nesulaukę eksperimentams reikalingų primatų.
Naujausi komentarai