Pereiti į pagrindinį turinį

Šią savaitę į Žemę kris dar vienas palydovas

2011-10-18 02:20
Šią savaitę į Žemę kris dar vienas palydovas
Šią savaitę į Žemę kris dar vienas palydovas / NASA nuotr.

Nebenaudojamas vokiečių palydovas ROSAT dar šią savaitę turėtų nukristi į Žemę. Kur ir kada - vis dar paslaptis.

NASA pirminiais skaičiavimais tai turėtų įvykti ateinantį savaitgalį - šeštadienį arba sekmadienį (spalio 22 - 23 dienomis) - tuo tarpu jų kolegos Vokietijoje nurodė platesnius laiko rėmus - spalio 21 - 25 d.

Primename, kad prieš mėnesį į Žemę nukrito NASA nebenaudojamas palydovas UARS. Tuomet pasisekė, palydovas nukrito į beveik negyvenamą teritoriją Ramiajame vandenyne.

Palydovas sveria per 2,4 tonos. Kaip ir UARS kritimo metu, tikima, kad dalis palydovo sudegs atmosferoje, bet apie 1,6 tonos (apie 30 stiklo ir keramikos dalių) pasieks ir Žemę. 

Vokietijos kosmoso agentūra DLR (Deutsches Zentrum für Luft- und Raumfahrt) paskelbė, kad tikimybė, kad palydovo skeveldros pataikytų į ką nors yra 1 iš 2000. Turint omenyje, kad pasaulyje gyvena 7 mlrd. žmonių šis skaičius neatrodo labai grėsmingas. Kitavertus UARS kritimo metu buvo nurodyta mažesnė, 1 iš 3200, tikimybė.

Palydovas buvo paleistas 1990 m. ir buvo naudojamas kosminei rentgeno spinduliuotei tirti. ROSAT buvo nurašytas 1998 m. Pirma buvo planuota, kad nustojus veikti palydovui jį paims daugkartinio naudojimo erdvėlaiviai „Shuttle“, bet šie šiemet baigė savo tarnybą NASA, ir neliko nieko kita kaip tik laukti jo kritimo.

Palydovas skrieja virš žemės tarp 53 laipsnių Šiaurės ir Pietų platumų - tai didžiulė teritorija, todėl nuolaužos galėtų kristi bet kur. Mokslininkai tikina, kad seka palydovą 24 valandas per parą ir praneš visą naują informaciją. „Palydovų kritimą gali veikti daug išorinių veiksnių: nuo Saulės spinduliuotės iki Žemės atmosferos reiškinių“, - teigė DLR darbuotojas Janas Woerneris - „UARS kritimas prieš menesį išėjo į naudą - dabar žinome šiek tiek daugiau apie palydovų kritimą, todėl galėsime tiksliau nustatyti kritimo laiką ir vietą“.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų