Austrijoje gyvena apie 100 tūkst. sirų, tai yra viena didžiausių diasporų Europoje. Dar tūkstančiai laukia, kol bus išnagrinėti jų prieglobsčio prašymai.
Konservatorių kancleris Karlas Nehammeris pirmadienį nurodė Vidaus reikalų ministerijai „sustabdyti visų šiuo metu pateiktų sirų prieglobsčio prašymų nagrinėjimą ir peržiūrėti visus jau patenkintus prieglobsčio prašymus“, sakoma ministerijos pranešime.
„Nuo šiol bus sustabdytos pradėtos Sirijos piliečių (prieglobsčio) procedūros“, – sakoma Vidaus reikalų ministerijos pareiškime.
Vidaus reikalų ministras Gerhardas Karneris pridūrė, kad „pavedė ministerijai parengti tvarkingą repatriacijos ir deportacijos į Siriją programą“.
Pareiškime taip pat priduriama, kad šeimų susijungimo politika, leidžianti Austrijoje gyvenantiems sirams atsivežti giminaičius į šalį, bus sustabdyta.
„Politinė padėtis Sirijoje pastarosiomis dienomis pasikeitė iš esmės ir, svarbiausia, greitai“, – teigė VRM ir pridūrė, kad ji „šiuo metu stebi ir analizuoja naująją padėtį“.
„Būtina iš naujo įvertinti padėtį, kuri yra būtina tolesniam prašymų nagrinėjimui“, – pridūrė ministerija.
Naujasis sprendimas paveiks maždaug 7,3 tūkst. sirų, kurių prieglobsčio prašymai yra pirmajame nagrinėjimo etape, teigė ministerija.
Nuo 2015 metų prieglobstis Austrijoje suteiktas maždaug 87 tūkst. sirų.
Rugsėjį vykusiuose nacionaliniuose rinkimuose pirmą vietą užėmė Austrijos kraštutinių dešiniųjų partija, pasisakanti prieš imigraciją, tačiau jai nepavyko rasti partnerių valdymui, todėl antrąją vietą užėmę konservatoriai bando suformuoti naują vyriausybę.
Vokietijos vidaus reikalų ministrė Nancy Faeser pirmadienį pareiškė, kad jos šalis sustabdė sprendimų dėl sirų prašymų suteikti prieglobstį priėmimą, nes padėtis karo draskomoje šalyje, nuvertus prezidentą Basharą al Assadą, yra neaiški.
Ministrė sakė, kad „žiaurios Sirijos diktatoriaus B. al Assado tironijos pabaiga yra didelis palengvėjimas daugeliui žmonių, kurie kentėjo nuo kankinimų, žudynių ir teroro“.
„Daugelis pabėgėlių, kurie rado apsaugą Vokietijoje, dabar pagaliau turi viltį grįžti į savo tėvynę Siriją ir atstatyti savo šalį“, – sakė ji pareiškime.
Tačiau ministrė įspėjo, kad „padėtis Sirijoje šiuo metu yra labai neaiški“.
„Todėl šiuo metu dar negalima numatyti konkrečių grįžimo galimybių, o spėlioti apie jas tokioje nepastovioje situacijoje būtų neprofesionalu“, – aiškino N. Faeser.
„Atsižvelgiant į šią neaiškią padėtį, teisinga, kad Federalinė migracijos ir pabėgėlių reikalų tarnyba šiandien įšaldė sprendimus dėl vis dar vykdomų prieglobsčio procedūrų, kol padėtis taps aiškesnė“, – sakė ji.
Vokietijoje gyvena didžiausia Europoje sirų diaspora.
Vidaus reikalų ministerija teigia, kad šiuo metu Vokietijoje gyvena 974 136 Sirijos pilietybę turintys asmenys.
Iš jų 5 090 pripažinta teisė gauti prieglobstį, 321 444 suteiktas pabėgėlio statusas, 329 242 – suteikta papildoma apsauga, reiškianti laikinai sustabdytą deportacijos vykdymą. Dešimtys tūkstančių kitų prašymų dar neišnagrinėti.
Užsienio reikalų ministerijos atstovas spaudai Sebastianas Fischeris pirmadienį atkreipė dėmesį į besikeičiančius įvykius ir tebesitęsiančias kovas Sirijoje.
„Tai, kad B. al Assado režimas baigėsi, deja, negarantuoja taikios raidos“, – sakė jis per reguliarią spaudos konferenciją.
„Ar ši nauja situacija sukels naujus pabėgėlių judėjimus, ar, priešingai, jei padėtis stabilizuosis, perkeltieji asmenys ir pabėgėliai ilgainiui turės galimybę grįžti į savo tėvynę, dar neaišku“, – sakė S. Fischeris.
Sekmadienį žaibiškas puolimas, kuriam vadovavo „Hayat Tahrir al-Sham“ (HTS), nutraukė penkis dešimtmečius trukusį al Asadų šeimos valdymą Sirijoje.
HTS šaknys turi sąsajų su Sirijos „al Qaeda“ padaliniu, tačiau 2016 metais nutraukė ryšius su šia grupuote. HTS ir jos lyderiui Abu Mohammadui al Jolani taikomos ES sankcijos.
Naujausi komentarai