Be to, FAO nepakeitė savo prognozių pasaulyje 2019 metams išaugintų grūdų kiekiui, palyginti su birželio mėnesiu, bet padidino jas 1,2 proc., lyginant su 2018 metų lygiu, nes tikimasi didesnio kviečių produkcijos augimo.
FAO maisto kainų indeksas, kuris matuojamas atsižvelgiant į mėnesio grūdų, aliejinių augalų, pieno produktų, mėsos ir cukraus kainų pokyčius, praėjusį mėnesį vidutiniškai sudarė 173,0 punktus. Patikslintas gegužės rodiklis siekė 173,5 punkto. Anksčiau jis buvo 172,4 punkto.
FAO skaičiuojamas pieno produktų kainų indeksas birželį smuko 11,9 proc., palyginti su gegužės verte, bet vis dar buvo 9,4 proc. didesnis, lyginant su šių metų pradžia.
Birželio indekso vertei įtaką darė išaugusios eksporto galimybės ir silpna importo paklausa.
FAO daržovių kainų indeksas taip pat krito. Per mėnesį jis sumažėjo 1,6 proc. ir pasiekė žemiausią lygį nuo gruodžio. Minėtam indeksui smogė susilpnėjusios palmių ir sojų aliejaus kainos.
Tuo metu grūdų kainų indeksas birželį ūgtelėjo 6,7 proc., palyginti su gegužės mėnesiu, o jį kilstelėjo gerokas kukurūzų eksporto kainų padidėjimas. Per metus šio indekso augimas sudarė 3,8 proc.
Mėsos kainų indeksas per mėnesį augo 1,5 proc., o cukraus kainų indeksas pakilo 4,2 proc.
Savo trečioje prognozėje 2019 metams FAO numatė, kad pasaulinė kviečių produkcija turėtų sudaryti 2,685 mlrd. tonų. Tokiu atveju ji nepasikeistų nuo birželio, bet padidėtų 1,2 proc. nuo 2018 metų lygių.
Naujausi komentarai