Susitikimas įvyks BRICS viršūnių susitikimo Kazanėje kuluaruose. Šiuo forumu Maskva tikisi parodyti Vakarų šalims, kad pastangos izoliuoti Rusiją dėl puolimo Ukrainoje žlugo.
„Spalio 24 dieną, pasibaigus visiems renginiams, numatyti septyni dvišaliai susitikimai“, – pirmadienį žurnalistams sakė V. Putino patarėjas užsienio politikos klausimais Jurijus Ušakovas, paminėdamas ir susitikimą su A. Guterresu.
A. Guterresas ne kartą kritikavo Maskvos karinį puolimą Ukrainoje ir sakė, kad tai yra „pavojingas precedentas“ pasauliui.
Jis ragino siekti „teisingos taikos“, kurioje būtų gerbiama tarptautinė teisė ir Ukrainos „teritorinis vientisumas“.
2022 metų balandį praėjus dviem mėnesiams nuo Rusijos invazijos pradžios, A. Guterresas išdėstė JT poziciją dėl konflikto ir su V. Putinu aptarė pasiūlymus dėl humanitarinės pagalbos ir civilių gyventojų evakuacijos iš karo zonų, teigiama JT parengtoje susitikimo ataskaitoje.
Kol kas nėra jokių ženklų, kad Kyjivas ar Maskva būtų pasirengę platesnėms deryboms dėl susitarimo, kuris užbaigtų dvejus su puse metų trunkantį karą.
V. Putinas pareikalavo, kad Ukraina faktiškai pasiduotų ir atsisakytų daugiau teritorijų šalies pietuose ir rytuose, teigdamas, kad tai yra išankstinė paliaubų sąlyga.
Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis nesutiko atiduoti dalį teritorijų dėl taikos susitarimo, ir atmetė tiesiogines derybas su V. Putinu.
V. Zelenskis praėjusį mėnesį JT Saugumo Tarybai, kurios nuolatinė narė yra Rusija, pareiškė, kad Maskvą galima tik priversti sudaryti taikos susitarimą.
Naujausi komentarai