Šiuos savo teiginius jis išsakė Baltarusijos gynybos ministrui Viktorui Chreninui.
Anot jo, „Wagner“ pajėgos turi didelę ir visapusišką patirtį, sukauptą Rusijos invazijos į Ukrainą metu.
Pasak A. Lukašenkos, ši „Wagner“ patirtis gali svariai prisidėti prie Baltarusijos pajėgų tobulino ir stiprinimo.
„Jie mums pasakys, kas dabar yra svarbu...Jie mums papasakos apie ginklus: kurie veikia gerai, kurie ne. Ir apie taktiką, ir apie ginklus, ir apie tai, kaip pulti, kaip gintis. Tai neįkainojama. Štai ką mes turime perimti iš „Wagner“, – pareiškė jis.
Apie tai paskelbta po to, kai savaitgalį Rusijoje „Wagner“ surengė maištą, kuris galiausiai buvo nutrauktas.
„Wagner“ bosas Jevgenijus Prigožinas šeštadienį paskelbė, kad su savo pajėgomis kirtęs sieną įžengė į Rusiją nuversti šalies karinės vadovybės. Neramumai prasidėjo po to, kai J. Prigožinas penktadienį apkaltino Maskvą raketų smūgiais jo pajėgoms, pareikalavusiais, jo teigimu, daugybės kovotojų gyvybių.
Netrukus „Wagner“ užėmė karines bazes pietiniame Rusijos Rostovo prie Dono mieste ir pagrasino žygiu į Maskvą nuversti šalies karinę vadovybę. Reaguodama į tai Rusijos valdžia paskelbė sustiprinusi saugumą keliuose regionuose, o Maskvos meras pranešė, kad sostinėje imamasi antiteroristinių priemonių.
Visgi, šeštadienio vakarą J. Prigožinas paskelbė atsitraukiantis, po susitarimo su Baltarusijos autoritariniu prezidentu A. Lukašenka jo pajėgos paliko užimtas pozicijas.
Kremlius šeštadienį paskelbė, kad „Wagner“ vadas, atšaukęs savo karių žygį į Maskvą, išvyks į Baltarusiją ir nebebus kaltinamas, taip stengiantis sušvelninti rimčiausią saugumo krizę šalyje per pastaruosius dešimtmečius.
Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas pirmadienį vakare pareiškė, kad „Wagner“, savaitgalį surengusios maištą, kariai galės pasitraukti į Baltarusiją.
Naujausi komentarai