Pereiti į pagrindinį turinį

Moterų triumfas: Turkijoje panaikintas draudimas parlamentarėms darbe dėvėti kelnes

2013-11-14 19:00
BNS inf.
Moterų triumfas: Turkijoje panaikintas draudimas parlamentarėms darbe dėvėti kelnes
Moterų triumfas: Turkijoje panaikintas draudimas parlamentarėms darbe dėvėti kelnes / SIPA nuotr.

Turkijos parlamentas panaikino draudimą įstatymų leidėjoms moterims asamblėjoje dėvėti kelnes.

Šiuo žingsniu buvo dar labiau liberalizuotos aprangos dėvėjimo taisyklės po kiek anksčiau priimto istorinio sprendimo, atvėrusio kelią parlamentarėms darbe dėvėti tradicinius musulmoniškus galvos apdangalus.

Didžiausios opozicinės Respublikonų liaudies partijos (CHP) deputatė Safak Pavey (Šafak Pavei) atkreipė dėmesį į draudimą dėvėti kelnes per emocingus debatus dėl skarelių. Draudimas ryšėti skareles ilgą laiką skaldė visuomenę šioje pagal konstituciją pasaulietiškoje šalyje, kurios gyventojų dauguma yra musulmonai.

S.Pavey, kuri buvo išrinkta 2011 metų birželį, yra su kojos protezu, tačiau parlamentas anksčiau atmetė jos prašymą leisti dėvėti kelnes, motyvuodamas taisyklėmis, kuriose reikalaujama, kad moterys dėvėtų sijonus ir švarkus.

Islamiškų šaknų turinti vyriausybės vadovo Recepo Tayyipo Erdogano (Redžepo Tajipo Erdohano) valdančioji centro kairiųjų Teisingumo ir plėtros partija (AKP) pasiūlė sušvelninti draudimą moterims dėvėti kelnes, o opozicinės partijos – pasaulietiška CHP, kurdų Taikos ir demokratijos partija (BDP) bei nacionalistinės pakraipos Nacionalistinio judėjimo partija (MHP) – parėmė šį planą.

Trečiadienį vėlai vakare parlamentas pritarė šiam žingsniui.

Spalio pabaigoje parlamentas tapo istorinio įvykio scena, kai keturios įstatymų leidėjos iš AKP pirmą kartą darbe pasirodė galvas prisidengusios skarelėmis.

Moterų skarelės Turkijoje yra opus simbolis, nes sekuliarumo šalininkai jas laiko islamo brovimosi į politiką ženklu ir grėsme pasaulietiniam šalies identitetui. Tuo tarpu AKP tvirtino, kad toks draudimas prieštarauja tikėjimo laisvės principui.

Skareles leista ryšėti ir kitose valstybinėse šalies institucijose dirbančioms moterims.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų