Nyderlandai ruošiasi ES ir Ukrainos sutarties ratifikavimui Pereiti į pagrindinį turinį

Nyderlandai ruošiasi ES ir Ukrainos sutarties ratifikavimui

2016-12-16 14:52
BNS inf.

Nyderlandų vyriausybė paruošė įstatymo projektą, kuris atveria kelią parlamento balsavimui dėl ES ir Ukrainos asociacijos sutarties, olandų rinkėjams anksčiau ją atmetus referendumu.

Markas Rutte
Markas Rutte / Scanpix nuotr.

Ministras pirmininkas Markas Rutte (Markas Rutė) penktadienį pranešė, kad įstatymo projektas bus perduotas Valstybės Tarybai, kuri konsultuoja vyriausybę dėl naujų įstatymų priėmimo.

Šių veiksmų imtasi nepraėjus nė dienai nuo Europos Sąjungos lyderiu sutarimo patenkinti M.Rutte prašymą ir suteikti garantijų, kad ši sutartis, kurią jau ratifikavo 27 ES valstybės, nesuteiks Ukrainai ES kandidatės statuso.

Šį įstatymą dar turi patvirtinti Atstovų Rūmai ir Senatas. Pasak M.Rutte, jo laukia sunkus darbas, siekiant užtikrinti, kad įstatymas būtų patvirtintas abiejuose rūmuose.

Ukrainos raginimas

Ukraina penktadienį paragino Nyderlandus ratifikuoti atnaujintą istorinę Europos Sąjungos asociacijos sutartį su Kijevu, nors olandų rinkėjai per referendumą atmetė ankstesnę jo versiją.

ES ketvirtadienį pasiekė susitarimą su Nyderlandais, kad būtų išsaugotas Bendrijos susitarimas su Ukraina. Dėl jo buvo susitarta 2014 metais, aršiai prieštaraujant Rusijai, tačiau šių metų balandį jam nepritarė olandų rinkėjai.

„Kreipiamės į Nyderlandus, kad jie įvykdytų reikiamas procedūras ir užtikrintų greitą įsigaliojimą“, – socialiniame tinkle „Facebook“ parašė Ukrainos prezidentas Petro Porošenka.

Jis sakė, kad „Ukraina tikisi nepertraukiamos paramos iš ES, taip pat ir iš Nyderlandų, ateityje įgyvendinant sutartį“ ir pabrėžė, kad jos ratifikacija „yra strateginis abiejų pusių interesas“.

Šią savaitę tariantis dėl kompromisinio susitarimo ES lyderiai pažadėjo Nyderlandų premjerui Markui Rutte (Markui Rutei), kad bus apriboti gynybos įsipareigojimai Ukrainai, bei nurodė, jog asociacijos sutartis nesuteikia šiai šaliai kandidatės statuso.

„Nebuvo lengva, nebuvo malonu, tačiau to reikia, nes tai užtikrina, kad ES galės ir toliau formuoti vieningą frontą prieš destabilizuojančią Rusijos užsienio politiką“, – sakė M.Rutte po susitarimo.

Nyderlandai yra paskutinė ES šalis, turinti ratifikuoti minėtą sutartį.

Pareigūnai perspėjo, kad sutarties su Ukraina žlugimas būtų didelė konfliktą rytų Ukrainoje kurstančios Rusijos pergalė. Nuo 2014 metų balandžio ginkluotas konfliktas pareikalavo jau apie 10 tūkst. gyvybių.

 

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra