Tai jis sakė savaitę trukusio kas trejus metus vis kitame mieste rengiamo katalikiško festivalio – Pasaulio jaunimo dienų – pabaigoje. Tai buvo pagrindinis renginys popiežiaus kelionės į Lenkiją, per kurią jis taip pat aplankė Aušvico koncentracijos stovyklą bei meldė Dievo suvaldyti siaubingą terorizmo bangą, metu.
Masinių ir privačių susitikimų su jaunais piligrimais metu popiežius Pranciškus ragino naująją kartą dirbti dėl taikos, susitaikymo ir teisingumo.
Sakydamas paskutinę savo kelionės homiliją pontifikas pareiškė, kad Dievas „iš mūsų reikalauja tikros drąsos, drąsos būti stipresniems už blogį ir mylėti visus, net ir savo priešus“.
„Žmonės gali laikyti jus svajotojais, nes jūs tikite naująja žmonija, kuri atmeta neapykantą tarp žmonių, kuri atsisako matyti sienas kaip barjerus ir kuri gali puoselėti savo tradicijas nebūdama egocentriška ir trumparegė“, – sakė popiežius.
„Atsisiųsti širdies nurodą“
Kreipdamasis į susirinkusiuos popiežius panaudojo technologinę metaforą ir paragino žmones „atsisiųsti geriausią iš visų nuorodų, nurodą širdies, kuri nepavargdama mato ir skleidžia gėrį“.
Kaip pažymėjo pontifikas, žmonių GPS turi tapti evangelija.
Popiežius ragino jaunimą kas rytą meldžiantis dėkoti Dievui „už tai, kad Jis mane myli“ ir prašyti Jo „padėti mylėti savo gyvenimą ... kuris yra brangi dovana.“
Mišių pabaigoje popiežius Pranciškus įteikė visų žemynų jaunimo atstovams vilties žibintus, simbolizuojančius Kristų, pasaulio Šviesą, kurią jaunimas siunčiamas nešti į visą pasaulį.
Anksčiau savo kelionės Lenkijoje metu Pranciškus išreiškė susirūpinimą, kad daugelis žmonių ir miestų nepriima pabėgėlių ar tų, kurie bėga iš savo gimtųjų šalių dėl skurdo.
Šimtams tūkstančių migrantų kontrabandininkų laiveliais plūstant į Pietų Europą, kai kurios Europos šalys, ypač Vidurio ir Rytų Europos valstybės, ėmė statyti sienas, kad neįsileistų pabėgėlių. Lenkija yra viena iš tų šalių, kurios atsisakė įsileisti pabėgėlių, pareikšdama, kad jau priėmė daug ukrainiečių migrantų.
Mišias sekmadienį popiežius koncelebravo su kardinolais, vyskupais ir šimtais kunigų, o pontifikui prie altoriaus asistavo du kardinolai - Krokuvos arkivyskupas Stanislovas Dziwiszas (Stanislovas Dzivišas) ir Popiežiškosios pasauliečių tarybos pirmininkas Stanislovas Rylko (Stanislovas Rylka).
Mišiose taip pat dalyvavo ir Lenkijos valstybės lyderiai, tarp jų šalies prezidentas Andrzejus Duda (Andžejus Duda) ir Jaroslawas Kaczynskis (Jaroslavas Kačynskis).
„Gyvenimo kelionė“
Kaip pranešama, sekmadienį milžiniškame saulės nutviekstame lauke aukotose mišiose iš viso dalyvavo daugiau kaip pustrečio milijono žmonių.
2016 metų Pasaulio jaunimo dienų atstovė Anna Chmura agentūrai AFP teigė, kad paskutinėse pamaldose dalyvavo „tarp 2,5 ir 3 mln. žmonių“.
Policijos atstovai sakė, kad, jų duomenimis, į renginį galėjo būti susirinkę „per pusantro milijono“ maldininkų.
Kelionės į mišių vietą metu Pranciškus sustojo ir palaimino du katalikiškos labdaros organizacijos „Caritas“ naudojamus pastatus – dienos centrą pagyvenusiems ir maisto sandėlį, pavadintą „Gailestingumo duona“.
Išvykdamas popiežius atgnybo gabalėlį juodos duonos nuo kepalo, kurį jam padavė lenkiškais tautiniais drabužiais dėvėjusi moteris, ir kramtydamas palinksėjo galvą įvertindamas duonos skonį.
Šimtai tūkstančių žmonių šeštadienį suplūdo į lauką atsinešami sulankstomų kėdžių, miegmaišių, skėčių nuo saulės.
„Tai gyvenimo kelionė man ir visai mano šeimai“, – sakė 29 metų meksikietis piligrimas Isaacas Victoria (Isakas Viktorija).
Per vakarines pamaldas šeštadienį popiežius Pranciškus taip pat paragino „apsnūdusius ir nuobodžiaujančius vaikus nepainioti laimės su sofa“ ir paragino juos išeiti iš namų ir gyventi gyvenimą, o ne lindėti namie nepaleidžiant iš rankų išmaniųjų telefonų.
Pasaulio jaunimo dienos, vykstančios kas trejus metus vis kitoje šalyje, šiemet vyko padidinto saugumo sąlygomis dėl serijos ekstremistų išpuolių Vakarų Europoje. Tačiau renginio metu jokių incidentų nebuvo, praneša policija.
Po mišių popiežius pranešė, kad kitos Pasaulio jaunimo dienos įvyks Panamoje 2019 metais.
Naujausi komentarai