„Puiku būti namuose, tai buvo mano motinos namai“, – sakė jis per pastarąjį apsilankymą 2023 metais.
D. Trumpo mama Mary Anne MacLeod emigravo į Jungtines Valstijas, kai jai buvo 18 metų. Ji ištekėjo už Fredo Trumpo, davusio pradžią veržliam šeimos iškilimui, atvedusiam jų sūnų Donaldą iki pat Baltųjų rūmų.
Per vizitą dabartinis JAV prezidentas, jau pusmetį einantis antrąją kadenciją, planuoja oficialiai atidaryti savo naują golfo aikštyną šiaurės rytų Aberdyne. Jis taps trijų tokių aikštynų savininku Škotijoje.
D. Trumpas atvirai kalba apie savo tėvą Fredą – emigranto iš Vokietijos sūnų, savarankiškai tapusį milijonieriumi ir nekilnojamojo turto vystytoju, tačiau apie motiną, mirusią 2000 m. 88-erių metų amžiaus, užsimena kur kas santūriau.
Ji gimė 1912 m. Luiso saloje, didžiausioje Išorinių Hebridų salyne šiaurės vakarų Škotijoje, užaugo mažame Tongo miestelyje.
2008 m. D. Trumpas aplankė kuklius šeimos namus, stabtelėjo nusifotografuoti priešais dviejų aukštų namą. Jo pusbroliai ir pusseserės vis dar gyvena name, esančiame vos už maždaug 200 metrų nuo jūros. Nuo Mary Anne MacLeod laikų jis buvo modernizuotas, tačiau išliko kuklus.
Namas su šiferio stogu ir pilkomis sienomis labai skiriasi nuo prabangios D. Trumpo Mar-a-Lago rezidencijos Floridoje ar auksu puošto buto Trumpo bokšte Niujorke.
Pasak britų spaudos, D. Trumpo senelis buvo žvejys, tai rodo vietos dokumentai.
M. A. MacLeod buvo dešimtas ir paskutinis vaikas šeimoje, jos gimtoji kalba buvo gėlų ir tik mokykloje ji išmoko anglų kalbos.
Gyvenimas Luiso saloje po Pirmojo pasaulinio karo, per kurį žuvo daugybė salos jaunuolių, buvo sunkus. Mary Anne nusprendė pasekti vyresniosios sesers ir daugelio kitų škotų pėdomis ir emigravo į Jungtines Valstijas.
1930 m. M. A. MacLeod įlipo į laivą „SS Transylvania“, plaukusį iš Glazgo į Niujorką.
Rožinis rolsroisas
Imigracijos dokumentuose kaip savo profesiją ji nurodė esanti „namų darbininkė“. Viena iš D. Trumpo seserų prisiminė, kad M. A. MacLeod dirbo aukle turtingoje šeimoje.
Tačiau po kelerių metų jos gyvenimas apsivertė aukštyn kojomis, kai ji, kaip pranešama, šokiuose sutiko Fredą Trumpą. Jiedu susituokė 1936 m. turtingame Manhatano Aukštutiniame Rytų rajone. 1942 m. M. A. MacLeod tapo JAV piliete.
Fredas Trumpas mieste kūrė ir plėtojo savo nekilnojamojo turto imperiją, statė namus vidurinei klasei tokiuose rajonuose kaip Kvinsas ir Bruklinas. Mary Anne pasišventė labdaringai veiklai.
„Net ir senatvėje, turtinga ir gerbiama, oranžiniais į kuodą susuktais plaukais, ji vairuodavo rožinės spalvos „Rolls-Royce“, kad surinktų smulkius pinigus iš skalbimo mašinų daugiabučiuose, kurie priklausė Trumpams“, – šį mėnesį rašė „Times“.
Nuotraukose, padarytose bendraujant su Niujorko aukštuomene, ji matoma į kuodą surištais šviesiais plaukais, primenančiais išskirtinę sūnaus šukuoseną.
Ji buvo „nuostabi gražuolė“, viename iš retų komentarų apie motiną sakė D. Trumpas ir pridūrė, kad ji buvo „viena iš sąžiningiausių ir dosniausių kada nors jo pažinotų žmonių“.
Socialiniame tinkle X jis atskleidė „puikų motinos patarimą: „Pasitikėk Dievu ir būk ištikimas sau“.
2018 m. tuometinė Didžiosios Britanijos ministrė pirmininkė Theresa May įteikė D. Trumpui jo šeimos geneologinį medį, rodantį jo škotišką kilmę.
Luiso saloje gyvena mažiau nei 20 tūkst. žmonių, MacLeod pavardė yra dažna. Gyventojai pasakoja, kad Mary Anne MacLeod iki pat mirties nuolat grįždavo prie savo šaknų, o viena iš prezidento seserų pelnė vietos žmonių palankumą, paaukojusi didelę pinigų sumą senelių namams.
Vis dėlto ne visiems Škotijoje D. Trumpas daro įspūdį – šeštadienį Aberdyne ir Edinburge planuojami protestai prieš jo vizitą.
Balandį parduotuvėje didžiausio salos miesto Stornovėjaus uoste buvo iškeltas plakatas su užrašu: „Gėda tau, Donaldai Johnai“. Vietos valdžia paprašė jį nuimti, bet šią vasarą jis turėtų būti vežiojamas po salą ir gyventojai galės po juo pasirašyti.
Naujausi komentarai