„Laivas, kuriuo plaukė maždaug 140 žmonių, apvirto trečiadienį, praėjus kelioms valandoms po išplaukimo iš Libijos. Visi įkrito į vandenį. Išsigelbėjo tik 29 žmonės“, – nurodė Jungtinių Tautų vyriausiojo pabėgėlių komisaro valdybos ( UNHCR) atstovė Carlotta Sami (Karlota Sami) naujienų agentūrai AFP.
Pirmasis už maždaug 20 jūrmylių nuo Libijos krantų įvykusios nelaimės vietoje atsidūrė Norvegijos laivas „Siem Pilot“, kuris paėmė išgyvenusiuosius ir iš vandens ištraukė dar 12 skenduolių. Visi išsigelbėjusieji buvo silpni, nes kelias valandas išbuvo vandenyje.
Italijos pakrantės apsaugos pareigūnai juos perkėlė į Lampedūzos salą. Tarp jų buvo ir dvi išgyvenusios moterys, kurios JT agentūrai sakė manančios, kad joms vienintelėms pavyko išsigelbėti per nelaimę, nusinešusią maždaug 125 gyvybes.
„Jos mums sakė, kad plaukė palaikiu laivu, kuris pradėjo skęsti išplaukus, jos vienintelės išsigelbėjo“, – sakė C. Sami.
Tačiau Italijos pakrantės apsaugos tarnyba sakė neturinti informacijos apie antrą gelbėjimo operaciją trečiadienį ir dvi išsigelbėjusias moteris.
Migrantų laivams patekus į nelaimę, paprastai kyla chaosas, po kurio žmonės būna sutrikę, silpni ir išsekę, todėl negali tiksliai nurodyti savo bendrakeleivių skaičiaus arba koks laivas dalyvavo jų gelbėjimo operacijoje.
Ketvirtadienį Viduržemio jūroje vyko dar mažiausiai dvi gelbėjimo operacijos, per kurias buvo išgelbėta beveik 180 žmonių, pranešė naujienų agentūros AFP fotokorespondentas, esantis Maltoje įsikūrusios nevyriausybinės organizacijos „Migrant Offshore Aid Station“ (MOAS) laive „Topaz Responder“.
Šiemet leisdamiesi į pavojingą kelionę per Viduržemio jūrą į Europos Sąjungą žuvo daugiau nei 4 tūkst. migrantų.
Naujausi komentarai