Pereiti į pagrindinį turinį

Nigerijoje galvijų vagys nužudė 36 auksakasius

2016-11-09 07:28
BNS inf.

Nigerijos šiaurėje ginkluoti asmenys, veikiausiai galvijų vagys, nužudė 36 auksakasius ir aukso supirkėjus, antradienį pranešė vyriausybė ir gyventojai.

africanews.com nuotr.

Per incidentą, papildžiusį virtinę ankstesnių panašių išpuolių, motociklais atvažiavę užpuolikai pirmadienį vakare atakavo vieną aukso kasyklą prie Bindino kaimo šiaurinėje Zamfaros valstijoje, nurodė šaltiniai. Tarp aukų buvo auksakasių ir aukso supirkėjų.

Valstijos gubernatorius „kuo griežčiausiai“ pasmerkė šį „teroro aktą“.

Regiono vyriausybės pranešime sakoma, kad pradėtas tyrimas, o vietos gyventojai nurodė, kad tai tebuvo naujausias pražūtingas galvijų vagių išpuolis prieš galvijų augintojų bendruomenes šioje valstijoje.

„Neabejojame, kad už šią ataką atsakingi mus terorizuodavę galvijų vagys“, – naujienų agentūrai AFP sakė vietos gyventojas Lawwali Usmanu (Lavalis Usumanus).

„Šiandien palaidojome 36 žmones, nužudytus per šį išpuolį. Mums tai gedulo diena“, – pridūrė jis.

Zamfara garsėja dideliais aukso ištekliais, o šis taurusis metalas iki šiol kasamas naudojant tradicinius metodus. Vienas vietos seniūnas sakė, kad užpuolikai įsiveržė į kasyklos tunelius ir šaudė į auksakasius, o anksčiau išžudė paviršiuje buvusius aukso supirkėjus.

Daugelis vietos galvijų augintojų ir neturtingų žemdirbių ėmėsi aukso kasybos, kad padidintų savo pajamas.

Kaimų bendruomenės Zamfaroje jau seniai kenčia nuo galvijų vagių gaujų, žudančių gyventojus, apiplėšinėjančių ir padeginėjančių namus. Kai kur kaimų gyventojai susibūrė į savisaugos būrius, kad apsigintų nuo užpuolikų.

Liepą Nigerija pasiuntė kariuomenę, siekdama išrauti išplitusias galvijų vagystes bei kitokią nusikalstamą veiklą.

Galvijus auginančių klajoklių fulanių išpuoliai prieš žemdirbius Nigerijoje šiemet kėlė ypač daug rūpesčių. Šalyje saugumo padėtis tai pat yra pablogėjusi dėl islamistų judėjimo „Boko Haram“ veiksmų.

Susirėmimai tarp fulanių, kurių dauguma yra musulmonai, ir žemdirbių – daugiausiai krikščionių – šalyje tęsiasi jau ne vieną dešimtmetį, aštrėjant ginčams dėl žemės ir išteklių, ypač Nigerijos vidurio valstijose, kur abi bendruomenės yra persimaišiusios.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų