Pirmąkart ralis vyks ne žemyninėje šalies dalyje, bet Kuršių nerijos pusiasalyje. Pasiekti šią vietą automobiliais yra tik viena galimybė – bendrovės "Smiltynės perkėla" keltais. Dėl to šiemet buvo ribojamas ralio dalyvių skaičius – dalyvaus pirmieji suskubę užsiregistruoti 80-imt ekipažų. Susipažinti su Neringa ar pamatyti ją naujomis akimis atvyks dalyviai iš aplinkinių miestų ir miestelių, taip pat – iš Kauno, Vilniaus, Biržų, Vilkaviškio.
Organizatorių sumanytas maršrutas po Kuršių neriją nebus rekordinis įveiktų kilometrų skaičiumi. Išilgai Nerijos nutiestas vienintelis pusiasalio krašto kelias Smiltynė – Nida, kurio ilgis vos 52 kilometrai, todėl svarbiausia bus ne kuo greičiau automobiliu praskrieti išskirtinio grožio Neringos miestą iki reikiamo taško.
„Švyturių ralis“ yra pažintinis – edukacinis projektas ir jame niekad nebuvo akcentuojama greičio svarba. Priešingai, šio smagaus šeimoms, kolegoms, draugams skirto renginio dalyviams, greičiau negu leista atvykusiems į finišą, bus skirti baudos taškai.
Kartu su nuolatiniu partneriu – Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcija – rengiamų ralių dalyviai kviečiami važiuoti sudarytu maršrutu, aplankant pajūrio ir pamario švyturius, susipažinti su tiek geografiniu, tiek istoriniu požiūriu išskirtinėmis vietovėmis. Toks ir yra projekto „Švyturių ralis“ tikslas – suteikti galimybę žmonėms labiau pažinti gimtąjį kraštą, skatinti jūrinės kultūros puoselėjimą.
„Gyvename nuostabioje šalyje, kuri stebina įspūdinga gamta – miškais, derlingomis žemėmis ir, žinoma, – unikalia jūros pakrante. Tokia visuma mūsų šalyje ypač gali pasigirti Klaipėdos kraštas. Nuoširdžiai kviečiu iš naujo pažinti mūsų vietoves, pamiršti darbus ir rūpesčius namuose, pasinerti į naujus ieškojimus ir atradimus. Neretai išskirtinių vaizdų ieškome kažkur svetur, pamiršdami, kad visi turtai yra čia pat”, – į “Švyturių ralį” kvietė Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos vadovas Arvydas Vaitkus. Beje, jis pats yra prisiekęs kelionių automobiliais mėgėjas.
Šįkart ralio dalyviai kelionę pradės Smiltynėje, o ne prie seniausio Lietuvos švyturio Burių gatvėje.
Tradiciškai visų finišavusių „Švyturių ralio“ dalyvių lauks vaišės, koncertai, edukaciniai užsiėmimai ir apdovanojimai. Ralyje pasižymėjusiems dalyviams atiteks renginio rėmėjų dovanos. Mažiausiųjų lenktynių dalyvių galutiniame kelionės taške – Nidoje – lauks specialiai jiems skirtos pramogos.
Naujausi komentarai