Dviratininkė A. Gedraitytė Europos čempionate buvo arti medalio

2019-08-09 10:43 diena.lt inf.

Alkmare (Nyderlandai) vykstančio Europos dviračių plento čempionato jaunių merginų grupinėse lenktynėse penktadienį pagirtinai pasirodė Akvilė Gedraitytė. Triskart Lietuvos jaunių čempionė iškovojo ketvirtą vietą. Tai – aukščiausia vieta Europos pirmenybių jaunių grupinėse lenktynėse nuo 2005 metų. Trenerių Vytauto Indreliūno ir Vitalijos Breivienės auklėtinė iš grupės finišavo trečia.

Asociatyvi nuotr.
Asociatyvi nuotr. / Vytauto Petriko nuotr.

Europos jaunių čempione tapo olandė Ilse Pluimers. Ji 69 km (6 ratai po 11,5 km) nuvažiavo per 1 val. 44 min. 14 sek. (vid. greitis – 39,72 km/h) ir 2-19 vietas užėmusias dviratininkes aplenkė 4 sek. Sidabrą po finišo sprinto iškovojo kita olandė Sofie van Rooijen, o bronzą – Prancūzijos atstovė Kristina Nenadovič. Į pirmąjį dešimtuką dar pateko po dvi Belgijos ir Rusijos bei po vieną Nyderlandų bei Italijos dviratininkę.

Paulina Patinskaitė (+12.47) finišavo 79-a, Gabija Rukaitė (+12.47) – 81-a, o Aistė Janavičiūtė bei Rimantė Žiliūtė nefinišavo.

Per lietų vykusiose lenktynėse dalyvavo 98 dviratininkės iš 31 šalies. Klasifikuotos 82 dalyvės.

A. Gedraitytė šio čempionato asmeninėse lenktynėse užėmė 12-ą vietą.

2005 metų Europos čempionato jaunių merginų grupinėse lenktynėse ketvirta buvo Rasa Leleivytė, o 2009 metų Senojo žemyno pirmenybių jaunių merginų asmeninėse lenktynėse taip pat ketvirtą vietą iškovojo Vaida Pikauskaitė.

Penktadienį 17.00 val. (Lietuvos laiku) prasidės jaunių vaikinų grupinės lenktynės (115 km; 10 ratų po 11,5 km). Jose dalyvaus šeši Lietuvos dviratininkai: Eitvilas Aželis, Mantas Bitinas, Žygimantas Matuzevičius, Aivaras Mikutis, Žygimantas Norutis ir Gustas Raugala.