Lengvaatlečių varžybose - lietuvių rekordai ir medaliai (papildyta 17.00 val.)

2009-05-24 22:59
Lengvaatlečių varžybose - lietuvių rekordai ir medaliai (papildyta 17.00 val.) / Evaldo Butkevičiaus nuotr. Rezultatas: A.Skujytė pagerino asmeninį rutulio stūmimo rekordą.

Halė. 35-ąjį kartą Vokietijos mieste Halėje surengtose tarptautinėse metimų varžybose Austra Skujytė pasiekė asmeninį rutulio stūmimo rekordą - 17 m 47 cm. Geriausias Lietuvos lengvaatletės rezultatas stadione iki šiol buvo 17 m 05 cm, o manieže - 17 m 28 cm. Turnyre Halėje A.Skujyėė užėmė ketvirtąją vietą, o nugalėjo vokietė Nadine Kleinert - 19 m 50 cm.

Jelgava. SELL studentų žaidynių lengvosios atletikos varžybose Lietuvos sportininkai iškovojo 19 aukso, 16 sidabro ir 18 bronzos medalių. Čempionais tapo Darius Bagaslauskas (400 m - 49,69 sek.), Justinas Beržanskis (800 m - 1 min. 56,09 sek. ir 1500 m - 3 min. 52,79 sek.), Povilas Mykolaitis (šuoliai į tolį - 7 m 91 cm), Žilvinas Adomavičius (200 m - 21 sek.), Artūras Janauskas (400 m b/b - 54,60 sek.), Nerijus Bužas (šuoliai į aukštį - 2 m 14 cm), Lina Grinčikaitė (100 m - 11,79 sek. ir 200 m - 23,84 sek.), Agnė Orlauskaitė (400 m - 54,46 sek.), Vaida Žūsinaitė (1500 m - 4 min. 46,33 sek.), Alina Vaišvilaitė (rutulio sūmimas - 15 m 04 cm), Ieva Stasytytė (ieties metimas - 33 m 08 cm), Eglė Balčiūnaitė (800 m - 2 min. 09,66 sek.), Sonata Tamošaitytė (100 m b/b - 13,79 sek.), Karina Vnukova (šuoliai į aukštį - 1 m 75 cm), Jolanta Verseckaitė (trišuolis - 12 m 63 cm) bei vaikinų ir merginų komandos estafetėse 4 po 400 m.

Metcas. Šiandien 8-osiose Europos sportinio ėjimo taurės varžybose pirmieji startavo vyrai 50 km distancijoje. Puikiai pasirodė Donatas Škarnulis, finišavęs septintasis (3 val. 53 min. 43 sek.). Tai - aukščiausia vieta, kurią per visą šių varžybų istoriją yra užėmę mūsų vyrai. Donatą aplenkė trys rusai ir trys ispanai, o nugalėjo Denisas Nižegorodovas (3 val. 42 min. 47 sek.). Iš 41 dalyvio finišą pasiekė 24. Kristina Saltanovič 20 km distancijoje finišavo trečia (1 val. 34 min. 17 sek.). Europos taurės varžybose tai - pirmoji Lietuvos ėjikų iškovota prizinė vieta per visą istoriją. Brigita Virbalytė finišavo dvidešimta (1 val. 40 min. 41 sek). Deja, Sonata Milušauskaitė ir Neringa Aidietytė distancijos nebaigė, todėl Lietuvos komanda liko be įskaitos (nors vienai iš jų baigus distanciją, trečiąją vietą būtų užėmusi ir mūsų rinktinė). Jaunimo 10 km nuotolyje tarp 43 sportininkų Genadijus Kozlovskis užėmė 14-ąją vietą (44 min. 28 sek.), Gerardas Chmyznikovas - 28-ąją (47 min. 18 sek.). Komandų įskaitoje Lietuvos rinktinė buvo devinta. Iki šiol aukščiausios mūsų jaunųjų ėjikų vietos buvo dešimta tarp komandų ir 23-ioji individualiai. Europos taurę laimėjo Rusijos jaunimas, o individualiai pajėgiausias buvo rusas Stanislavas Jemeljanovas (41 min. 22 sek.). Agnė Klebauskaitė 10 km jaunimo grupėje baigė per 55 min. 35 sek. ir liko 26-oji. Pirmoji buvo Rusijos atstovė Tatjana Minejeva (44 min. 16 sek.).