Kas artimiausius metus gelbės ir kels į tarptautines aukštumas šalies futbolą, turėtų paaiškėti šiandien Kaune, kur bus atliktas paskutinis absurdiškai surežisuoto spektaklio – Lietuvos futbolo federacijos (LFF) prezidento rinkimų – epizodas.
Eliminavo konkurentus
Į vadovo kėdę nusitaikę trys kandidatai iš tos pačios LFF viršūnėlės: dabartinis prezidentas Liutauras Varanavičius, viceprezidentas Gintautas Babravičius ir generalinis sekretorius Julius Kvedaras.
Konkurentai, galėję įbrukti pagalių „saviems vyrams“ į ratus, buvo eliminuoti pasitelkus negudrią ekvilibristiką.
Gegužės mėnesį turėjusi vykti LFF ataskaitų ir rinkimų konferencija buvo paankstinta ir netrukus paaiškėjo, kodėl – kad opozicijai neliktų laiko iškelti savo kandidatų.
„Man tiesiog pasakė, kad pavėlavau viena diena. Neva iki prezidento rinkimų likusios 39 dienos, o teikti paraiškas buvo galima likus ne vėliau kaip 40 dienų“, – viename interviu pasakojo olimpinis čempionas Arminas Narbekovas.
Be to, LFF vadovai rado ir kitą būdą, kaip pašalinti iš kelio netinkančius varžovus: suspendavo Vilniaus apskrities federaciją (VAFF) su jos prezidentu Ritu Vaiginu, nevengusiu viešai kritikuoti LFF ir norėjusiu teikti rinkimams A.Narbekovo kandidatūrą.
Rokiruočių intriga
Futbolo bendruomenė svarsto, kad įtakingiausiu asmeniu LFF struktūroje vadinamas J.Kvedaras yra pagrindinis kandidatas į prezidentus. Manoma, kad būtent nuo LFF generalinio sekretoriaus norų priklausys rinkimų eiga.
Prognozuojama, kad J.Kvedaras 42-ąjį gimtadienį šiandien švenčiančiam L.Varanavičiui gali įteikti dovaną – naują ketverių metų kadenciją, o pats toliau liktų eiti generalinio direktoriaus pareigas.
Galimas ir kitas scenarijus. Federacijoje netyla kalbos, kad nuolat su žiniasklaida bergždžiai kariaujantis ir šalies futbolo įvaizdį per pastarąjį dešimtmetį stipriai sumenkinęs L.Varanavičius bus nustumtas į antrąjį planą. Tad J.Kvedaras užimtų prezidento postą, o generalinio direktoriaus kėdė būtų patikėta svarbų balsą turinčiam LFF teisėjų komiteto vadovui Sergejui Slivai arba kartais trečiuoju asmeniu LFF piramidėje vadinamam arbitrui Nerijui Dunauskui.
„Aš matau, kokios problemos, žinau, ką reikia daryti, ko neįmanoma pakeisti. Yra daug veiklos, pradedant darbu su veteranais ir baigiant A lyga. Ypač reikia dirbti su vaikų ir jaunių futbolu. Taip pat reikia stengtis, kad bazės treniruotėms būtų sutvarkytos“, – prieš kelias dienas ambicingai kalbėjo J.Kvedaras.
Anot J.Kvedaro, jei jam pavyktų tapti LFF prezidentu, jis nesunkiai surastų rėmėjų futbolo tradicijomis garsėjančioje Vokietijoje. Kodėl iki šiol generalinis direktorius tų rėmėjų neatvedė į Lietuvą, J.Kvedaras nutylėjo.
Vadovavo neteisėtai?
Futbolo užkulisiuose iškelta versija, kad 2000-aisiais LFF prezidentu išrinktas L.Varanavičius pastaruosius trejus metus vadovo kėdėje sėdėjo neteisėtai.
2009-aisiais kasmetėje LFF ataskaitų konferencijoje generalinis direktorius prezidento kadenciją, kuri turėjo baigtis 2010-aisiais, pasiūlė pratęsti dvejiems metams. Toks sprendimas motyvuotas tuo, kad reikėjo atsižvelgti į Tarptautinės futbolo asociacijų federacijos (FIFA) ir Europos futbolo asociacijų sąjungos (UEFA) reikalavimus, kad esą nacionalinių federacijų vykdomojo komiteto narių ir prezidento rinkimai turi būti rengiami vienu metu, kai baigiasi Europos čempionatas.
Vis dėlto yla išlindo iš maišo ir paaiškėjo, kad šis sumanymas – tik LFF viršūnėlių paistalai. Jokių rekomendacijų FIFA atsiųstame rašte nebuvo. „FIFA jokiu būdu nėra su tuo susijusi ar teikusi rekomendaciją Lietuvos futbolo federacijai“, – pareiškė FIFA atstovas.
Naujausi komentarai