Olimpiečių vasara: po žaidynių Prancūzijoje – nauji iššūkiai

2024-08-24 05:00 diena.lt inf.

Ne visi Lietuvos sportininkai, dalyvavę Paryžiaus olimpinėse žaidynėse, pasinėrė į atostogas: vieni, truputį atsikvėpę, kovojo ar tebekovoja Europos čempionatuose, kiti – aukščiausio lygio tarptautiniuose turnyruose.

Šiandien – ketvirtfinalis

Vyrų trijulių krepšinio (3 prieš 3) rinktinės, iškovojusios istorinę olimpinę bronzą, žaidėjai, susibūrę į Raudondvario „Hoptrans“ komandą, jau uždirbo 30 tūkst. JAV dolerių „World Tour“ serijos turnyre Šveicarijoje (užėmė antrą vietą).

Šiomis dienomis lietuviai (olimpietis Aurelijus Pukelis ir Marijus Užupis, Titas Januševičius, Gabrielius Čelka) žaidžia Europos čempionate.

Mūsiškiai B grupėje 19:21 pralaimėjo šveicarams (M. Užupis – 10 taškų ir 5 atkovoti kamuoliai, A. Pukelis – 4, T. Januševičius – 3, G. Čelka – 2), 17:14 nugalėjo kroatus (T. Januševičius – 11 tšk., A. Pukelis – 3, M. Užupis – 2, G. Čelka – 1) ir šiandien ketvirtfinalyje susitiks su prancūzais, kurie D grupėje 22:14 įveikė britus ir 21:15 – latvius.

Dėl kelialapio į pusfinalį šveicarai kausis su Didžiosios Britanijos krepšininkais.

22-ejų G. Čelka ir 23-ejų T. Januševičius – nauji veidai vyrų rinktinėje. Pasak trenerio Dainiaus Novicko, šis Europos čempionatas – puiki proga išmėginti jaunimą, juo labiau kad komandų sudėtis atnaujino ir kitos šalys, tarp jų – Latvija, Prancūzija.

Anot stratego, olimpinis medalis – įpareigojimas siekti aukštų rezultatų.

Sėkmė: M. Paulikienės ir A. Raupelytės ketvirta vieta Europos čempionate – aukščiausias pasiekimas Lietuvos paplūdimio tinklinio istorijoje. / cev.eu nuotr.

Lietuvės įsižaidė

Paplūdimio tinklininkės Monika Paulikienė ir Ainė Raupelytė, olimpiadoje nepatyrusios pergalės džiaugsmo, pirmiausia atsigriebė Europos čempionate Nyderlanduose (užėmė ketvirtą vietą), o šią savaitę – ir „Beach Pro Tour Elite16” serijos turnyre Vokietijoje.

Lietuvės, 2:0 (25:23, 21:16) įveikusios vokietes Margaretą Kozuch ir Sarah Schneider, pateko į pagrindinį varžybų Hamburge etapą.

Įsižaidusios M. Paulikienė ir A. Raupelytė vėliau 2:0 (21:19, 21:18) privertė kapituliuoti Brazilijos duetą Agathą Bednarczuk ir Rebeccą Barbosą Silvą, 2:1 (22:20, 18:21, 15:13) – Tokijo olimpinių žaidynių bronzos medalių laimėtojas šveicares Anouk Verge-Depre ir Joaną Mader.

Vakar dėl kelialapio į ketvirtfinalį Monika ir Ainė varžėsi su vokietėmis Laura Ludwig ir Louisa Lippmann, kurios 0:2 pralaimėjo brazilėms ir 1:2 – šveicarėms.

„Elite16” serijos turnyro Vokietijoje prizų fondą sudaro iš viso 300 tūkst. JAV dolerių.

Favoritai: trijulių krepšinio rinktinė, pralaimėjusi šveicarams ir įveikusi kroatus, pateko į Europos čempionato ketvirtfinalį. / fiba.com nuotr.

M. Alekna – į Italiją

Rugpjūčio 22-ąją Lozanoje (Šveicarija) surengtame lengvosios atletikos „Deimantinės lygos“ varžybų 11-ajame etape startavo ieties metikas Edis Matusevičius.

Lietuvos olimpiečio rezultatas – 73,20 m – kuklesnis nei Prancūzijos sostinėje (79,40 m). Šįkart vilnietis užėmė paskutinę – dešimtą – vietą.

Olimpinio vicečempiono M. Aleknos ir čempiono R. Stonos akistata numatyta Romoje.

Pergalę šventė Paryžiaus olimpiados bronzos medalio laimėtojas Grenados atstovas Andersonas Petersas – 90,61 m, antras buvo olimpinis vicečempionas indas Neerajas Chopra – 89,49 m, trečias liko vokietis Julianas Weberis – 82,33 m.

„Motonet GP“ varžybose Oulu (Suomija), turinčiose WA kontinentinio turo statusą, jėgas išmėginusi olimpietė Gabija Galvydytė laimėjo 800 m bėgimą (1 min. 59,89 sek.).

Rugpjūčio 30-ąją Romoje (Italija) – 13-asis „Deimantinės lygos“ etapas. Vyrų disko metimo varžybose laukiami visi trys Paryžiaus olimpiados prizininkai – Mykolas Alekna ir jamaikietis Roje Stona, australas Matthew Danny.

Taip pat startuos žaidynių finalininkai slovėnas Kristjanas Čehas, austras Lukas Weisshaidingeris, vokietis Clemensas Pruferis, švedas Danielis Stahlis.

Sezonas: irkluotojai broliai Stankūnai po Paryžiaus žaidynių Trakuose šventė pergales trijuose atviro Lietuvos čempionato finaluose. / ltok.lt nuotr.

Skambus akordas Trakuose

Irkluotojams Domantui ir Dovydui Stankūnams nepavyko Paryžiuje papildyti savo sportinių trofėjų kolekcijos, tačiau sėkmė lydėjo Trakuose.

Broliai iškovojo atviro Lietuvos čempionato aukso medalius porinių dviviečių varžybose, taip pat porinių keturviečių (kartu su Justu Kuskevičiumi ir Povilu Stankūnu) ir aštuonviečių su vairininku (įguloje dar buvo Martynas Vaitkevičius, Mantas Juškevičius, Armandas Kelmelis, Dovydas Nemeravičius, J. Kuskevičius, P. Stankūnas ir vairininkas Juozas Gudeliūnas).

„Mūsų tradicija – kuo ilgesnis sezonas, daugiau startų ir daugiau medalių“, – sakė Dovydas Stankūnas.