P. Labutis – pirmasis lietuvis, patekęs į atkrintamąsias pulo Euroturo varžybas

2015-06-06 11:59 diena.lt inf.
Pijus Labutis
Pijus Labutis / Lietuvos pulo federacijos nuotr.

Vokietijoje vykstančiame trečiajame 2015 metais pulo Euroturo varžybų etape "Diamond Nine/Dynamic Germany Open" pool-9 (devintuko) turnyre, kurio prizų fondą sudaro 34 tūkst. eurų, sėkmingai startavo ir pirmuoju lietuviu, patekusiu į atkrintamąsias varžybas, tapo vilnietis Pijus Labutis.

Penktadienį trečiajame rate P. Labutis 9:6 įveikė italą Antonio Benvenuto, tačiau lemiamą dvikovą dėl kelialapio tarp 32 pajėgiausių turnyro žaidėjų 1:9 pralaimėjo vokiečiui Kevinui Beckeriui.

Kadangi pirmajame etape sportininkai žaidžia dviejų minusų sistema, tai, tris susitikimus iš keturių laimėjęs, vilnietis gavo antrą šansą ir, 9:8 antrąsyk šiame Euroturo etape įveikęs pajėgiausią Lenkijos pulo žaidėją Mieszko Fortunskį, perrašė šalies pulo istoriją bei pirmasis iš lietuvių pateko į šio turnyro atkrintamąsias varžybas.

Deja, tarp šešiolikos pajėgiausių turnyro žaidėjų P. Labučiui patekti nepavyko - jis šešioliktfinalyje po ypač atkaklios ir permainingos kovos 8:9 nusileido suomiui Peteriui Makkonenui.

Pasidalijęs 17-32-ą vietas P. Labutis gavo 300 Euroturo reitingo taškų ir pelnė 500 eurų čekį.

Kiti du Vokietijoje startavę lietuviai - Henrikas Strolis ir Tomas Kinderis - turnyro starte patyrė po dvi nesėkmes ir pasidaliję 129-192-ą vietas tenkinosi 160 Euroturo reitingo taškų.

Iš viso Euroturo varžybų trečiajame etape Vokietijoje startavo 196 dalyviai iš 28 šalių.

Bendroje pulo Euroturo varžybų įskaitoje aukščiausiai iš lietuvių prieš šias varžybas pakilęs H.Strolis su 950 taškų užima 69-ą vietą.

Marius Ganusauskas (740 tšk.) yra 89-as, o Mindaugas Šalkauskas (620 tšk.) - 102-as, Domas Mineikis (275 tšk.) - 216-as, o Pijus Labutis (160 tšk.) - 477-as tarp 553 klasifikuotų sportininkų.