Rekordiniai svoriai pakluso ir lietuviams

2015-04-16 08:05 diena.lt inf.
Organizatorių nuotr.

Čekijoje bei Vengrijoje surengtuose Europos jėgos trikovės čempionatuose be ekipuotės ir su ja Lietuvos atletai iškovojo visų spalvų medalius, pagerino pasaulio rekordų.

Pilzene (Čekija) įvykusiame atvirame Europos jėgos trikovės čempionate, kuriame sportininkai negalėjo naudotis specialia apranga bei kitais kūną sutvirtinančiais reikmenimis (elastiniais bintais, diržais), du planetos jaunių rekordus pagerino 18-metis kuršėniškis Egidijus Valčiukas (svorio kategorija iki 53 kg): jis pritūpė su 180 kg sveriančia štanga, o gulėdamas ant nugaros išspaudė 110 kg.

Pakėlęs 130 kg sveriančią štangą, E.Valčiukas tarp savo svorio kategorijos atletų užėmė antrą vietą (trikovė – 425 kg). Lietuvį vos 2,5 kg aplenkė rusas Borisas Komisarovas.

Jaunimo (iki 24 metų) grupėje vilnietis Paulius Pupinis (iki 66 kg) iškovojo du mažuosius medalius – sidabro (pritūpė su 205 kg) ir bronzos (pakėlė 247,5 kg). Garliaviškis Lukas Akulavičius (iki 105 kg) pelnė sidabrą (pritūpė su 262,5 kg), o kuršėniškis Jokūbas Stasiulis išspaudė 185 kg ir tarp šios rungties dalyvių taip pat buvo antras.

Moterų varžybose jėgas išmėgino kaunietė Milda Brūverė (svorio kategorija iki 57 kg). Ji jaunimo grupėje laimėjo vieną rungtį (pritūpė su 122,5 kg), o trikovės įskaitoje (297,5 kg) užėmė ketvirtą vietą.

Orošhazoje (Vengrija) jėgos trikovės meistrai galėjo naudotis specialia ekipuote, todėl ir Europos čempionato rezultatai – aukštesni.

Jaunių grupės varžybas laimėjęs E.Valčiukas (trikovė – 475 kg) pagerino du pasaulio jaunių rekordus – pritūpė su 210 kg ir gulomis išspaudė 132,5 kg. Lukas Kudrešovas (iki 66 kg) iš Rokiškio taip pat tapo Europos čempionu (570 kg), kitas rokiškėnas Robertas Bartkevičius (iki 105 kg) – vicečempionu (627,5 kg), o Lazdijų atletas Lukas Marcelis šios svorio kategorijos varžybose pelnė bronzą (570 kg).

Vėl blykstelėjo M.Brūverė: ji trikove surinko 380 kg ir nusileido tik sidabrą pelniusiai rusei Galinai Iskibajevai (410 kg) bei ukrainietei Marijai Ilnickai (435 kg).

"Tarp jaunių komandų mūsų vaikinų rinktinė su 48 taškais užėmė antrą vietą, vos šešiais taškais nusileidusi Rusijos ekipai. Tai – labai geras rezultatas", – pabrėžė Lietuvos jėgos trikovės federacijos (LJTF) prezidentas Raimundas Linkauskas.