Š.Jasikevičius susižėrė visus titulus

2009-06-03 23:59

Šarūnas Jasikevičius oficialiai susigrąžino Auksinio berniuko vardą. Lietuvis su Atėnų "Panathinaikos" nuskynė visus šio sezono titulus.

Graikijos taurė, Eurolyga ir Graikijos čempionatas. "Žalieji" po dvejų metų pertraukos vėl triumfuoja iškovoję visus įmanomus sezono trofėjus.

Graikijos čempionato finale buvo laukiama atkaklaus mūšio tarp nesutaikomų priešų "Panathinaikos" ir Pirėjo "Olympiakos", tačiau šios prognozės nepasitvirtino. Atėnų klubas pirmadienį savo aikštėje stebint 22 tūkst. aistruolių 94:81 (28:24, 19:20, 20:18, 27:19) nugalėjo "raudonuosius" ir seriją laimėjo 3:1.

Graikijos čempionais "Panathinaikos" tapo jubiliejinį, 30-ą, kartą.

"Didžiuojuosi savo komanda, kuri padovanojo geriausiems sirgaliams galimybę švęsti tris kartus", – po finalo švytėjo "žaliųjų" treneris Željko Obradovičius.

Sezono pabaigoje smulkių traumų kamuojamas Š.Jasikevičius lemiamose rungtynėse ypatingai neblizgėjo. Šaras per 9 min. surinko 2 taškus, atkovojo 2 kamuolius ir atliko tiek pat rezultatyvių perdavimų.

Antrame kėlinyje įsikarščiavęs Š.Jasikevičius šalia paprastos pražangos gavo ir techninę, o "Olympiakos" šią progą išnaudojo maksimaliai – 7 taškais per 20 sek. Po to epizodo Šaras nebepakilo nuo suolo, bet visą darbą atliko jo komandos draugai.

Drew Nicholasas ir Vassilis Spanoulis pelnė po 17, Antonis Fotsis – 13, Mike'as Batiste'as – 11 taškų. Naudingiausiu finalo serijos žaidėju pripažintas Dimitris Diamantidis, paskutinėse rungtynėse visiškai išjungęs iš žaidimo varžovų žvaigždę Joshą Childressą.

Didžiausią biudžetą Europoje turėjęs "Olympiakos" vėl liko be nieko. "Raudoniesiems" visuose frontuose – Eurolygos pusfinalyje, Graikijos taurės ir čempionato finaluose – teko pripažinti amžinų varžovų pranašumą.