Minima Tarptautinė slaugytojų diena Pereiti į pagrindinį turinį

Minima Tarptautinė slaugytojų diena

2009-05-12 18:19
Minima Tarptautinė slaugytojų diena
Minima Tarptautinė slaugytojų diena / "Shutterstock" nuotr.

Gegužės 12 d. Tarptautinė slaugytojų diena švenčiama Tarptautinės raudonojo kryžiaus organizacijos sprendimu, anglų medicinos sesers Florens Naitingeil garbei, taigi - per jos gimimo dieną. Krymo karo metu F.Naitingeil Turkijoje organizavo sužeistųjų gydymą ir priežiūrą, o vėliau tapo pirmoji slaugių kursų rengėja Anglijoje.

Slaugytojai iš visų medicinos darbuotojų yra arčiausiai žmogaus. Šie specialistai sergantiems ir neįgaliesiems padeda palengvinti ir sumažinti neigiamą ligos poveikį, suteikti fizinę, emocinę ir socialinę priežiūrą.

„Bet koks darbas reikalauja išmanymo, atsidavimo ir širdies. Slaugytojo darbas ypatingas tuo, kad bendraujama su žmogumi, kuris yra prislėgtas ligos, išsigandęs ar puolęs į neviltį, kuriam skauda ar jis nerimauja dėl ateities. Tad tenka ne tik atlikti įvairias procedūras, bet ir išklausyti, paguosti, padėti įveikti neviltį, sušildyti žmogiška šiluma“, - pasakojo Palangos poilsio namų „Baltija“ Reabilitacijos centro vyr. slaugytoja Renata Šilgalienė.

Jau 20 metų medicinoje dirbanti R.Šilgalienė tvirtino, kad Lietuvoje, kaip ir visame pasaulyje, įsigali naujas požiūris į sveikatą ir jos problemas visuomenėje. Įsitvirtina nuostata, kad sunku, o kartais neįmanoma spręsti esminių sveikatos problemų remiantis vien tik medicinos mokslu ir medicinine pagalba.

Vis svarbesniais tampa kiti sveikatos mokslai - visuomenės sveikata, reabilitacija, slauga. Tai kelia naujus reikalavimus ir slaugytojų profesijai. Slaugos studijos tapo universitetinėmis, slaugytojų veiklos kompetencijos plečiasi, savarankiškas darbas reikalauja vis daugiau žinių ir gebėjimų.

„Kadangi slaugytojos veikla yra labai įvairi, todėl žinios turi būti plačios ir įvairiapusės. Paslaugos teikiamos ligoninėse, namuose, darbo kolektyvuose ar mokyklose, todėl šiuolaikinei slaugytojai reikalingos įvairių sričių žinios: bendrosios ir gydomosios medicinos, psichologijos, teisės, etikos, pedagogikos“, - teigė R.Šilgalienė. 

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra