„Racionaliau paskirsčius lėšas, skirtas teisinei pagalbai apmokėti, atsiras galimybė didinti advokatų valandinį darbo įkainį, todėl gerės teikiamų paslaugų kokybė, žmonės galės rinktis teisininką iš didesnio advokatų rato. Kvalifikuotą nemokamą teisinę pagalbą gautų socialiai pažeidžiami asmenys, kurie patys neišgali pasisamdyti teisininko“, – sako teisingumo ministras Elvinas Jankevičius.
Kai kurias paslaugas, kurias iki šiol teikia valstybės skirti advokatai, žmogus galės gauti miestų ir rajonų savivaldybėse, apsilankę pas pirminės teisinės pagalbos specialistus. Jie surašys prašymą nutraukti santuoką abiejų sutuoktinių bendru sutikimu, sutartį dėl santuokos nutraukimo teisinių padarinių, taip pat pareiškimą išduoti teismo įsakymą, prašymus išduoti teismo leidimus parduoti ar įkeisti nekilnojamąjį turtą, priimti palikimą. Tokiu būdu teisinė pagalba veiktų greičiau ir patogiau.
Nemokamos advokato paslaugos būtų teikiamos, atsižvelgiant ne tik į asmens, prašančio nemokamai skirti advokatą, turtą, bet ir į visos šeimos turtą. Taip žmonės bus skatinami objektyviai įvertinti kitas alternatyvas ginčui išspręsti, pavyzdžiui, pasinaudoti mediacija, sakoma Teisingumo ministerijos pranešime.
Seimo priimtos pataisos įsigalios liepos 15 d.
2020 m. biudžete skirta 5,3 mln. eurų valstybės skirtų advokatų paslaugoms apmokėti. Pernai šiam tikslui buvo numatyta 3,8 mln. eurų.
Naujausi komentarai