Pasak Inovacijų agentūros projekto „Space Hub LT“ vadovės Eglės Elenos Šataitės, lietuviški verslai ir mokslinių tyrimų centrai ne tik dažniau teikia paraiškas, bet ir bendradarbiauja su tarptautiniais partneriais, pritraukia įvairių investicijų ir tampa svarbiais pasaulinėje kosmoso ekosistemoje.
„Dar 2022 metais buvo pristatyta Lietuvos kosmoso sektoriaus plėtros koncepcija, kurioje iškeltas tikslas šį sektorių išauginti dešimteriopai ir jo vertę padidinti iki 1 proc. šalies BVP. Neabejoju, kad šiemet EKA konkursą laimėjusios organizacijos taip pat prisidės prie tikslų įgyvendinimo ir padės Lietuvai tapti dar konkurencingesne kosmoso sektoriaus technologijų ir paslaugų tiekėja“, – pranešime sakė E. E. Šataitė.
EKA konkursą laimėjo programinę įrangą kurianti „BlackSwan Space“, DI paremtą įrankį vystanti „Novian Pro“, mini prietaisą, skirtą bakterijų aktyvumo nustatymui žmogaus kraujyje, konstruojanti komanda „Bioanalizės sistemos“, savo mažųjų palydovų valdymo sistemą tobulinanti „Kongsberg Nanoavionics“ ir Vilniaus universiteto Matematikos ir informatikos fakulteto tyrėjai, kurie plės sistemą, leidžiančią realiuoju laiku prognozuoti ir žemėlapiuose atvaizduoti durpynų drėgmės lygį.
Konkursas šiemet sulaukė 22 paraiškų, o kitas programos kvietimas bus skelbiamas rudenį.
„Nors konkursas vyksta jau ketvirtus metus iš eilės, paraiškų skaičius išlieka didelis. Tik 2023 metų kvietimas sulaukė kiek didesnio, rekordinio 26 paraiškų skaičiaus, tačiau 2021 metais turėjome vos tris paraiškas“, – pabrėžė E. E. Šataitė.
Projektai finansuojami pagal EKA programą „Requesting Party Activities“, skirtą naujoms šalims, siekiančioms įsitraukti į kosmoso sektorių ar sustiprinti savo pajėgumus.
Naujausi komentarai