Situaciją pakomentavo Lietuvos šilumos tiekėjų asociacijos prezidentas Valdas Lukoševičius.
– Šildymo sezonas dar negreitai, bet turite tam tikrų naujienų. Geros žinios kai kuriems miestams, kad šildymo sezonas bus pigesnis.
– Daugiausiai tai jausis Vilniuje. Vilnius pasileidžia didelį šilumos gamybos šaltinį – kogeneracinę jėgainę. Ji turėtų stipriai padidinti biokuro dalį. O biokuras šiandien yra tris kartus pigesnis nei gamtinės dujos. Todėl tai yra gera žinia vilniečiams. Tikėtina, kad šildymo sezonas bus pigesnis.
Visas LNK reportažas – vaizdo įraše:
– Ar įmanoma paskaičiuoti, kiek proc. bus mažesnės sąskaitos?
– Šildymo sezoną dar lemia ir temperatūra. Sąskaitų dydis priklauso nuo žiemos. Jei būtų tokios pačios sąlygos kaip pernai, kaina galėtų būti 20 proc. mažesnė.
– Ar šiemet atsisakoma deginti mazutą? Buvo daug kalbama apie taršą gamtai.
– Kiek žinau, neplanuojama naudoti mazuto. Jei viskas bus gerai su kogeneracine jėgaine, jo tikrai nereikės.
– Kokios prognozės kitiems miestams?
– Ryškėja tendencijos, kad didžiuosiuose miestuose šilumos kainos bus mažesnės. Vidutinio dydžio miestuose, kuriuose vartotojų kiekis mažesnis, išauga kiti kaštai. Pati blogiausia situacija lieka mažiausiose savivaldybėse, kurios neperėjo prie biokuro. Gamtinės dujos gana brangios.
2022 m. buvo kriziniai metai. Buvo panika, visi pirko bet ką, kad tik nepritruktų išteklių.
– Ką gyventojai gali padaryti, kad tos sąskaitos būtų mažesnės?
– Pastatų sandarinimas yra pagrindinis rūpestis. Tačiau tai ilgas ir sudėtingas procesas, greitai jo nepadarysi. Tie laimingieji, kurie jau pasidarė sandarinimą, paprastai nesiskundžia šildymo sąskaitomis. Deja, tokių dar nėra daug. Didžioji dalis namų nerenovuoti. Bendrijoms ir administratoriams reikia pasirūpinti, kad šildymo sistemos būtų paruoštos, kad jos būtų praplautos, išvalytos. Jei šildymas būna netolygus, patalpos prišildomas daugiau nei reikia, žmonės atsidaro langus ir išleidžia šilumą. Jei šildymas tolygus, nėra reikalo atidarinėti langus.
– Kainos bus pigesnės nei pernai, tačiau ne tokios pigios kaip prieš porą metų.
– 2022 m. buvo kriziniai metai. Buvo panika, visi pirko bet ką, kad tik nepritruktų išteklių. Daug kas nusvilo dėl to. Žiemą labai atpigo viskas. Šiemet jau nėra to apsirūpinimo ištekliais, kainos jau gerokai mažesnės nei pernai. Tačiau jos aukštesnės nei 2021 m.
Naujausi komentarai