Premjeras teigia, kad svarbius strateginius projektus įgyvendinančių įmonių viešieji konkursai neturėtų būti politizuojami - tam yra teisėsaugos institucijos. Algirdas Butkevičius pripažino, kad ankstesni kaltinimai neva neskaidria veikla „Klaipėdos naftos“ vadovui Rokui Masiuliui, kuris paskirtas energetikos ministru, buvo politizuotas procesas.
„Jei teisėsaugos institucijos būtų pripažinę, kad konkursas buvo vykdomas neskaidriai, pažeidžiant Lietuvos įstatymus, šiandien R.Masiulis nebūtų tose pareigose. Manau, kad šitas klausimas buvo politizuotas“, - interviu LRT radijui antradienį sakė A.Butkevičius.
Anot jo, politikai į įmonių darbą neturi kištis.
„Siūlyčiau visiems politikams, tuo pačiu metu ir sau taikau šituos kriterijus, kad į viešųjų konkursų sąlygų parengimą arba tiesiog nugalėtojų pripažinimą politikai negali kištis. Paprastai pasakius, tai pirmiausiai atsakomybė tų žmonių, kurie organizuoja tuos konkursus. Jeigu yra spėjami, manomi tam tikri pažeidimai, tam yra teisėsaugos institucijos, nes kišimasis į viešųjų konkursų sąlygas arba atrenkant tam tikras įmones, manau, yra visiškai nekorektiška“, - tvirtino A.Butkevičius.
Pasak Vyriausybės vadovo, tokiu atveju atsakomybė pirmiausiai tenka konkursus organizuojančių įmonių vadovams.
R.Masiulio vadovaujama „Klaipėdos nafta“ dėl SGD terminalo projekto buvo tikrinama dvejus metus - įvairios institucijos, įskaitant teisėsaugininkus ir Europos Komisiją, atliko 12 patikrinimų, tačiau nė viena jų neturėjo pretenzijų įmonei.
Pretenzijų turėjo tik VPT - ji pernai įpareigojo „Klaipėdos naftą“ iš naujo nagrinėti bendrovių „Kauno dujotiekio statybos“ ir „Šiaulių dujotiekio statybos“ konsorciumo bei Vokietijos bendrovės „PPS Pipeline Systems“ pasiūlymus dujotiekių statybos rangovo konkursui, dėl kurio vėliau įmonės bylinėjosi teismuose. Atnaujintame konkurse jos pateikė kur kas mažesnius pasiūlymus.
Projektą tyrė ir socialdemokrato Artūro Skardžiaus vadovaujama Seimo laikinosios energetikos komisija, padariusi išvadą, jog dėl dujotiekio projektavimo ir statybos darbų pirkimo „Klaipėdos nafta“ esą galėjo patirti mažiausiai 52 mln. litų nuostolį.
Naujausi komentarai