Jos išbrauktos vadovaujantis Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos (FNTT) nurodymu, šioms įmonėms nesilaikius reikalavimo nuolat turėti bent 125 tūkst. eurų nuosavą kapitalą, antradienį pranešė Registrų centras.
„Maždaug 340 bendrovių (...) nesilaikė Pinigų plovimo ir teroristų finansavimo prevencijos įstatyme nustatyto reikalavimo nuolat palaikyti ne mažesnį kaip 125 tūkst. eurų dydžio nuosavą kapitalą arba laiku nepateikė šio reikalavimo vykdymo įrodymų FNTT“, – remdamasis FNTT, pranešime teigė Registrų centras.
Anot tarnybos, 2023 metų pradžioje įsigalioję Pinigų plovimo ir teroristų finansavimo prevencijos įstatymo pakeitimai dėl minimalaus įstatinio kapitalo turėjo tik trumpalaikį efektą.
„Juridinio asmens įstatinis kapitalas ne visada yra pilnai apmokėtas, sumažėja arba yra sumažinamas po įregistravimo, tokiu būdu susidaro sąlygos steigti „popierines“ įmones neturint tikslo vykdyti veiklą, neužtikrinama klientų apsauga“, – teigiama pranešime.
Viešą virtualiųjų valiutų keityklos operatoriaus ir depozitinių virtualiųjų valiutų piniginių operatoriaus veiklą šalyje vykdančių įmonių sąrašą nuo praėjusių metų pradžios skelbia Registrų centras. Iki šiol jame buvo daugiau kaip 600 bendrovių.
Praėjusią savaitę FNTT taip pat skelbė nustačiusi labai didelį pinigų plovimo rizikos lygį virtualių valiutų keityklų ir jų piniginių operatorių (kriptoturto), taip pat elektroninių pinigų ir mokėjimo įstaigų sektoriuose.
Savo ruožtu Lietuvos bankas teigė, jog FNTT vertinime minimos rizikos jam yra žinomos ir valdomos.
Naujausi komentarai