„Vyriausybė neformaliai yra įvertinusi šitą iniciatyvą Seime. Vyriausybė planuoja, kad pritarsime. Diskusijos dar nėra baigtos, nes įregistruotiems projektams Seime turime pastabų“, – spaudos konferencijoje trečiadienį sakė S. Skvernelis.
„Bet iš principo, taip, manau, kad Vyriausybė galės dar patobulinti, kad jis (mokestis – BNS) būtų teisingesnis ir labiau nukreiptas į tuos tikslus, kurių mes siekiame“, – teigė jis.
Savo ruožtu finansų ministras Vilius Šapoka sako, kad diskusijos dėl bankų ir prekybos centrų apmokestinimo dar nebaigtos.
„Kalbant apie Seimo iniciatyvas, galutinis taškas nėra padėtas. Seime yra registruoti siūlymai, iš esmės diskusiją galima pradėti. Bet Seime būtina sušaukti visas suinteresuotas puses“, – spaudos konferencijoje sakė V. Šapoka
„Man, kaip finansų ministrui ypač svarbu, kad kiekvienas būtų išgirstas ir galėtume turėti geriausią sprendimą“, – teigė jis.
Stambaus prekybos mokesčio įstatymo projektą Seime registravę „valstiečiai“ Tomas Tomilinas, Virgilijus Poderys ir Jonas Jarutis skaičiuoja, kad jis valstybės biudžetą papildytų apie 32 mln. eurų per metus.
Prekybininkai mokėtų 1 proc. mokestį nuo didesnės kaip 2 mln. eurų mėnesio apyvartos. jis būtų mokamas tik už gyventojams parduotas prekes.
Valdančiajai koalicijai priklausančios Lietuvos lenkų rinkimų akcijos atstovas Zbignevas Jedinskis įregistravo Finansų rinkos dalyvių mokesčio įstatymo projektą ir siūlo 0,03 proc. mėnesio tarifu apmokestinti didesnį kaip 300 mln. eurų vertės bankų, unijų bei kitų paskolų teikimo bendrovių turtą.
Naujų mokesčių kritikai teigia, kad jie atsilieps galutinėms bankų paslaugų bei prekių kainoms.
Naujausi komentarai