„Mano nuomone, ką reikėtų daryti, – reikėtų su Viešųjų pirkimo tarnyba aptarti visas šitas pastabas ir tiesiog parodyti, kad galima atsižvelgti į tą pastabą, bet tas nuolaidas, kurias mes taikėme, tada mes jų netaikome“, – BNS ketvirtadienį sakė A. Avulis.
„Ar vienaip susibalansuos, ar kitaip, aš nemanau, kad tas galutinis skaičius (projekto kaina – BNS) bus mažesnis“, – pridūrė jis.
VPT ketvirtadienį paskelbė, jog indeksuotame Nacionalinio stadiono statybos koncesijos sutarties projekte trūksta kainos apskaičiavimo pagrįstumo, todėl sostinės savivaldybė bei Švietimo, mokslo ir sporto ministerija rizikuoja permokėti.
Tuo metu Vilniaus savivaldybės skaičiavimais, taikant VPT metodiką ir didinant būsimo koncesininko prisiimamą statybų pabrangimo dalį nuo 11,64 iki 14,23 proc., savivaldybė sutaupytų apie 2,1 mln. eurų iš indeksavimo dalies, bet netektų daugiau nei 5 mln. eurų nuolaidų – koncesininkė atsisakė 2 proc. refinansavimo mokesčio (2,4 mln. eurų) ir sumažino skolinimosi palūkanas daugiau nei 1 proc. (2,6 mln. eurų).
Vasario pradžioje paskelbta, kad projektą iš jo koncesininkės – investicijų bendrovės „BaltCap“ perima A. Avulio valdoma bendrovė „Hanner“.
Kol kas aš nemačiau nė vienos pastabos, kur būtų pasakyta, kad mes neteisingai ar neteisėtai kažką darome.
Vis dėlto A. Avulis teigė, kad stadiono koncesininkės įmonės „Vilniaus daugiafunkcis kompleksas“ pagrindinės akcininkės „Venetus Capital“ akcijas iš „BaltCap“ jis išpirks tik tuomet, kai projekto sutarties pakeitimus patvirtins Europos Komisija, taip pat bus išspręstas VPT išvadų klausimas.
„Ši kompanija („Vilniaus daugiafunkcinis kompleksas“ – BNS) šiandien yra nemoki, arba galime sakyti, kad ji yra dideliame bankrote. Kokia prasmė mums pirkti tas akcijas? Kad mes paskui turėtume prisiimti atsakomybę už tai, ką padarė Š. Stepukonis (buvęs „BaltCap“ infrastruktūros fondo partneris, anksčiau vadovavęs „Vilniaus daugiafunkciniam kompleksui“ – BNS)? Turbūt tai būtų loginė klaida“, – sakė A. Avulis.
A. Avulis teigė, kad ketvirtadienį paskelbtos VPT išvados „neatskleidžia pilno vaizdo“ apie vasario pabaigoje Vilniaus miesto tarybos patvirtintą Nacionalinio stadiono kainos indeksavimą. Pasak jo, tarnybos išvada labiau yra institucijos nuomonė.
„Reikėtų vertinti, kiek buvo padaryta nuolaidų iš mūsų pusės ir tada tiesiog viską subalansuoti“, – teigė A. Avulis.
„Mes nematome, kad pastabos būtų kažkokios labai rimtos, dėl kurių reikėtų nevykdyti šito projekto“, – pridūrė jis.
„Kol kas aš nemačiau nė vienos pastabos, kur būtų pasakyta, kad mes neteisingai ar neteisėtai kažką darome“, – teigė „Hanner“ vadovas.
Dabar numatyta, kad komplekso statybos kaina indeksuojama 40,4 proc., iš jų savivaldybė ir Vyriausybė turėtų padengti apie 28,7 proc., o likusią dalį – 11,6 proc. (apie 9,5 mln. eurų be PVM) – iš investicijų bendrovės „BaltCap“ projekto koncesininko funkcijas perimanti nekilnojamojo turto plėtros bendrovė „Hanner“ iš savo apyvartinių lėšų ir pelno.
Indeksavus vien statybos kainą ji didėtų apie 27 mln. eurų (su PVM) – nuo 94,54 mln. eurų iki 121,68 mln. eurų.
Dar 13,07 mln. eurų (kartu su finansavimo karštais) kainuotų papildomi darbai: 3 tūkst. stadiono vietų, bendrą jų skaičių padidinant iki 18 tūkst., bei universali arena. Papildomus darbus finansuotų savivaldybė.
Europos Komisija dar turėtų patvirtinti, kad pakeitimais nėra suteikiama neteisėta valstybės pagalba.
Naujausi komentarai