„Platforma veikia stabiliai, daug kūrėjų, neatsižvelgiant į tas visas aplinkybes, lieka ir toliau kuria turinį. Turime daug palaikymo iš kūrėjų, kurie palaiko mus ir lieka platformoje“, – antradienį BNS sakė A. Jakučionis.
Taip jis kalbėjo internetinei televizijai „Laisvės TV“ ir žiniasklaidos priemonėms „Siena“ ir „Redakcija“ nusprendus pasitraukti iš „Contribee“. Apie pasitraukimą pirmadienį taip pat pranešė ir žinomas rašytojas Dailius Dargis.
Visgi A. Jakučionis sakė, kad didelė dalis platformoje veikiančių kūrėjų galimybės trauktis nesvarsto.
Pasak jo, tiksli žala, kurią „Contribee“ patirs iš platformos pasitraukus minimiems paramos gavėjams, kol kas neapskaičiuota.
„Šiuo metu mes vis dar stebime tuos rodiklius, kol kas sunku vesti tikslias statistikas, tačiau tikėtina, kad šiuos skaičius turėsime ateinančią savaitę“, – sakė „Contribee“ direktorius.
Tuo metu visuomenininkas, „Laisvės TV“ įkūrėjas Andrius Tapinas BNS sakė, kad iš vieno rėmėjo „Contribee“ gauna apie 10 proc. jo skiriamos sumos, o preliminariu skaičiavimu tai reiškia, kad iš „Laisvės TV“ rėmėjų „Contribee“ uždirba apie 1,8–2 tūkst. eurų pajamų per mėnesį.
„Contribee“ interneto svetainėje nurodoma, kad rėmėjams taikomas platformos mokestis priklauso nuo sumos, už kurią atliekamas mokėjimas.
Pavyzdžiui, norint kokiam nors kūrėjui skirti 10 eurų paramos, rėmėjai papildomai turi sumokėti 1,19 euro „Contribee“. Į šią sumą įeina ir pridėtinės vertės mokestis.
Platforma veikia stabiliai, daug kūrėjų, neatsižvelgiant į tas visas aplinkybes, lieka ir toliau kuria turinį.
G. Ratkevičius traukiasi
„Contribee“ platformoje veikiantys kūrėjai iš jos trauktis pradėjo paaiškėjus informacijai apie įmonės atžvilgiu atliekamą ikiteisminį tyrimą.
Anot bendrovės, tyrimas pradėtas dėl buvusio įmonės vadovo Gedimino Ratkevičiaus galimai savavališkai asmeninėms reikmėms pasiskolintų bendrovės pinigų. Apie tai, kad jos sąskaitoje trūko dalies surinktų rėmėjų lėšų, pirmadienį „Delfi“ patvirtino paramą Ukrainai renkanti organizacija „Blue/Yellow“.
„Ką tikrai žinome, tai kad dabar negalime pasitikėti platforma, kurioje vienas iš akcininkų ir vadovų gali pakeisti kūrėjų slaptažodžius ir pasiimti pinigus iš jų sąskaitų“, – feisbuke pranešė žurnalistų Ritos Miliūtės, Birutės Davidonytės ir Igno Kinčino įkurta „Redakcija“.
„Kadangi „Blue/Yellow” viešai patvirtino, jog turėjo sunkumų prisijungiant prie platformos, o vėliau pamatė, kad sąskaitoje trūksta lėšų, mums šios informacijos pilnai užtenka sprendimui priimti“, – teigiama įraše.
Tiriamosios žurnalistikos centras „Siena“ laiške savo rėmėjams nurodė, kad su „Contribee“ susijusi padėtis „šiuo metu atrodo tikrai blogai“.
„Pirmiausiai – dėl įmonę valdančių asmenų akivaizdaus nenoro prisiimti atsakomybę ir apsivalyti, nepaliekant jokių abejonių dėl „Contribee“ skaidrumo ir jūsų aukojamų lėšų saugumo. Ir nepanašu, kad ši padėtis greitu metu pasikeis“, – teigiama laiške.
G. Ratkevičius antradienį pranešė, kad prisiima atsakomybę dėl situacijos ir pasitrauks iš įmonės veiklos bei parduos turimas akcijas.
„Visą atsakomybę, dėl susidariusios situacijos prisiimu tik aš, Adrijus Jakučionis niekaip nėra susijęs su jam mestais įtarimais, jo turima informacija buvo tokia pati kaip ir likusių akcininkų, kas tik dar kartą parodo, kaip gali nukentėti nekalti asmenys“, – teigiama jo laiške bendrovės klientams.
„Nepaisant nebaigto tyrimo, aš visapusiškai pasitraukiu iš bet kokios „Contribee“ veiklos ir sprendimų. Rugpjūčio 21 dieną vyksiančiame visuotiniame akcininkų susirinkime viešai prašysiu leidimo parduoti savo turimas akcijas. Esu užtikrintas, kad likę ir nauji akcininkai ypatingai atsakingai pažiūrės į šią mano pamoką bei saugos įmonės reputaciją ateityje“, – teigė G. Ratkevičius.
Dirbo pelningai, bet ataskaitų neteikė
Anksčiau pirmadienį G. Ratkevičius sakė, kad bendrovė pernai dirbo pelningai.
„Įmonės finansai yra stabilūs, įmonė dirba pelningai, bent dirbo iki šiol, nežinau kaip bus kai kažkas pasitrauks, bet tokia vadinama pagalvė yra“, – pirmadienį BNS sakė buvęs „Contribee“ vadovas.
Jo teigimu, „Contribee“, užpernai dirbusi nuostolingai, 2023 metais uždirbo 52,96 tūkst. eurų pelno bei gavo apie 288,7 tūkst. eurų pajamų. Nuo bendrovės įsikūrimo pradžios ji buvo gavusi 250 tūkst. eurų investicijų.
Registrų centrui pateiktoje „Contribee“ ataskaitoje nurodoma, kad bendrovė 2021 metais patyrė 51,2 tūkst. eurų grynojo nuostolio, kai 2020 metais, pradėjusi veiklą, ji uždirbo tik 47 eurus. 2021 metais įmonė gavo 26,9 tūkst. eurų pardavimo pajamų (2020 metais – 914 eurų).
Bendrovė ataskaitų už 2022 ir 2023 metus Registrų centrui dar nepateikė.
Pasak G. Ratkevičiaus, bendrovės ataskaitas planuojama pateikti artimiausiu metu, jas patvirtinus visuotiniame akcininkų susirinkime, kuris numatytas rugpjūčio 21 dieną.
„Buvo informuota, kad ten dalis pirkimo sąskaitų buvo fizinės ir pas darbuotojus, kurie išėjo iš įmonės. („Contribee“ – BNS) nenorėjo pateikinėti nepilnos ataskaitos (...). VMI skola irgi – reikia sulaukti akcininkų susirinkimo, spręsti dėl skolos padengimo“, – pirmadienį kalbėjo G. Ratkevičius.
Portale „Rekvizitai“ pateiktais VMI duomenimis, „Contribee“ skola jai šiuo metu siekia 73,1 tūkst. eurų.
G. Ratkevičius iš „Contribee“ direktoriaus pareigų pasitraukė pernai gruodį.
Generalinė prokurorė Nida Grunskienė žurnalistams Seime sakė, kad su „Contribee“ susijęs ikiteisminis tyrimas buvo pradėtas šiemet kovo 7 dieną dėl turto pasisavinimo ir apgaulingo apskaitos tvarkymo.
Ji teigė negalinti įvardyti, kokio dydžio sumos figūruoja tyrime, kur galėjo dingti pinigai.
„Intensyviai atliekami ikiteisminio tyrimo veiksmai, įtarimai, mano žiniomis, nėra pareikšti niekam", – sakė N. Grunskienė.
Sausio 30 dienos duomenimis, A. Jakučionis valdė 31,52 proc. „Contribee“ akcijų, 30,34 proc. priklausė G. Ratkevičiui, 16,06 proc. – M. Michalauskui, 10,5 proc. – bendrovei „Sauliaus investicijos“, likusios – kitiems smulkiesiems akcininkams.
Bendrovė „Contribee“ Kaune buvo įsteigta 2020 metais birželio 29 dieną. „Sodros“ duomenimis, įmonėje šiuo metu dirba trys darbuotojai.
Naujausi komentarai