„Transformatorinė pagrinde bus naudojama operatyvesniam elektros energijos atstatymui, tais atvejais, kai yra nustatomas gedimas esamoje transformatorinėje, kurio pašalinimas gali užtrukti ilgiau kaip parą. Be transportavimo laiko, kuris priklausys kokioje Lietuvos vietovėje bus statoma minima transformatorinė, reikiamoje vietoje tokią įrangą galime prie tinklo prijungti per apie 4 valandas“, – sako Kauno regiono elektros tinklo eksploatavimo skyriaus vadovas Rytis Borkys.
Anot atstovo, šios transformatorinės pagrindinis pranašumas yra tai, kad ji yra mobili, todėl jos panaudojimas galimas visoje ESO aptarnaujamoje teritorijoje, kitaip tariant, visoje Lietuvoje. Dėl šios priežasties ji yra dislokuojama Kaune, kaip šalies centrinėje dalyje, kad būtų greičiau sprendžiamas transformatorinės transportavimas į bet kurį regioną. Tokios transformatorinės galia – iki 380 kW, tai reiškia, kad nuo jos prijungti galima apie 50 individualių gyvenamųjų namų.
„Kauno regiono darbuotojai, kartu su rangovinės organizacijos pagalba, sėkmingai atliko pilną transformatorinės patikrą. Tai buvo daroma siekiant įsitikinti, kad įranga veikia nepriekaištingai ir ją galima saugiai naudoti – buvo atlikti bandymai, prijungiant transformatorinę prie veikiančio elektros tinklo“, – teigia R. Borkys.
ESO nuolatos diegia išmanius sprendimus, kad būtų maksimaliai padidintas tinklo atsparumas, kartu sušvelninant ilgalaikių gedimų poveikį arba reaguojant į gamtos stichijos ar kitos nelaimės sukeltas avarijas. Naudojant mobiliuosius įrenginius, galima greitai atkurti elektros tiekimą po gedimo transformatorinėje arba išvengti trikdžių atliekant tinklo priežiūrą ir atnaujinimą.
Naujausi komentarai