Kolegų saugumu besirūpinanti Jolanta: „Kauno grūduose“ niekada nesijaučiau vienišas karys Pereiti į pagrindinį turinį

Kolegų saugumu besirūpinanti Jolanta: „Kauno grūduose“ niekada nesijaučiau vienišas karys

2025-05-11 05:00 diena.lt inf.

„Didžiuojuosi čia dirbdama“, – bendrovės „Kauno grūdai“ vyriausiajai darbuotojų saugos ir sveikatos specialistei Jolantai Stasiulienei tai ne šiaip skambi deklaracija. Moteris džiaugiasi ne vien savo sėkminga ir daugelį metų įmonėje besitęsiančia profesine kelione – gera matyti, kaip kasdieniai pokyčiai augina stiprią ir motyvuotą bendražygių komandą.

Kolegų saugumu besirūpinanti Jolanta: „Kauno grūduose“ niekada nesijaučiau vienišas karys
Kolegų saugumu besirūpinanti Jolanta: „Kauno grūduose“ niekada nesijaučiau vienišas karys / „Kauno grūdų“ nuotr.

Ne sprintas, o maratonas

Penkiolika metų vienoje darbovietėje – daug ar mažai? Priklauso, su kuo lyginsi, svarsto pašnekovė, tačiau sykiu pripažįsta: šiais laikais turbūt nemažai įmonių toks patirties bagažas jau atrodytų ganėtinai solidžiai. Kita vertus, „Kauno grūdų“ bendrovėje yra ir kur kas ilgiau dirbančių kolegų.

Šiandien galima tik spėlioti, kaip būtų susiklostęs J. Stasiulienės likimas, jei į šią įmonę ji būtų patekusi iškart po studijų, mat ankstesnėje savo darbovietėje kaunietė išdirbo net 25 metus.

„Tada galvojau, kad tiek laiko dirbdama vienoje įmonėje ir taip truputį per ilgai buvau užsisėdėjusi. Tad, kai vienu metu tiesiog susiklostė tam tikra situacija, nusprendžiau dalyvauti bendrovės „Kauno grūdai“ paskelbtame konkurse. Man pavyko ir vėl ilgokai užsibuvau“, – šypteli pašnekovė.

Į „Kauno grūdus“ Jolanta atėjo iš visiškai kitokios – energetikos – srities. Tuo metu tai atrodė savaime suprantama – po šilumos dujų tiekimo ir vėdinimo studijų tuomečiame Antano Sniečkaus politechnikos institute inžinieriaus-statybininko kompetenciją įgijusi moteris pasuko į bendrovę „Suskystintos dujos“. Vis dėlto jau netrukus tiesioginė specialybė liko tik prisiminimuose.

Tolokai nuo diplomo

„Akcinėje bendrovėje „Suskystintos dujos“ pradėjau dirbti cecho meistre, o išėjus darbų saugos inžinieriui, perėmiau šias pareigas. Man tiesiog buvo labai įdomu išbandyti save šioje srityje. Po truputį perėjau į šią poziciją ir galiausiai tapau darbų saugos specialiste“, – lemtingą karjeros posūkį prisimena pašnekovė.

Moteris neneigia: kaip ir daugeliui, perėjus į kitą darbovietę, tenka patirti nemažai iššūkių, „Kauno grūduose“ daug kas buvo nauja, o pirmieji žingsniai ne visada buvo labai užtikrinti.

„Tikrai neturėjau gilaus supratimo apie tai, kas čia vyksta, tik tiek, kad darbuotojų saugumo principai turbūt visur yra panašūs. Pradėjau dirbti kaip darbuotojų sveikatos apsaugos specialistė. Nors tuo metu įmonė buvo nemaža, atrodė, kad vieno tokio specialisto lyg ir pakanka. Žinoma, iš pradžių buvo nelengva, teko ne tik sutvarkyti daug dokumentų, bet ir prisidėjo tam tikrų papildomų sričių, pavyzdžiui, maisto saugos standartas, kuriam taip pat reikėjo parengti atitinkamas procedūras, taip pat matavimo prietaisų priežiūra ir metrologinių patikrų organizavimas. Tad teko šiek tiek pasimokyti ir daugiau padirbėti, bet dėl to tik įdomiau“, – tikina „Kauno grūdų“ atstovė.

Pažinti įmonę iš vidaus

Su entuziazmu pradėjusi eiti naująsias pareigas „Kauno grūduose“, specialistė per trumpą laiką spėjo pažinti beveik visą įmonę iš vidaus.

„Iš pradžių reikėjo rasti kontaktą su padalinių gamybos vadovais – tų padalinių išties buvo daug ir keliuose Lietuvos regionuose, ne vien Kaune. Radus gerą santykį su žmonėmis, atsirado ir bendras ryšys, ir sutarimas, ką ir kaip darome, ir pagalba darbe. Juk ne veltui sakoma: vienas lauke – ne karys“, – šypteli darbuotojų saugos ir sveikatos specialistė.

Anot pašnekovės, kokia svarbi jos kuruojama sritis bendrovėje, liudija ne tik tai, kad pastaraisiais metais šis skyrius tik auga – šiandien jame jau triūsia trys žmonės ir dar ieškoma pastiprinimo.

„Darbuotojams taip pat suteikiama pažangiausių asmeninės apsaugos priemonių, stengiamasi gerinti ir darbo vietų saugumą. Be to, mūsų skyrius turi bendruomenės slaugytoją, kuri pasirūpina periodiniais darbuotojų sveikatos patikrinimais. Tad darbuotojų saugai užtikrinti įmonė tikrai netaupo“, – kalba J. Stasiulienė.

Girdėti ir būti išgirstam

„Žinoma, ir man pačiai labai svarbu, kad žmogus įmonėje jaustųsi gerai, – tęsia pašnekovė. – Daug tiesiogiai bendrauju su darbuotojais – tiek per mokymus, instruktavimą, tiek per pokalbius. Aiškinamės, kas negerai, ko trūksta, kaip dar būtų galima pagerinti darbo sąlygas, parinkti tokią asmeninę apsaugos priemonę, kad ji ne tik saugotų, bet ir būtų patogi.“

Nors šis darbas reikalauja išmanyti įstatymus ir turėti kitų specifinių žinių, nestinga jame ir biurokratinių, dokumentacijos reikalų. Tačiau, tikina moteris, visa tai neužgožia svarbiausių dalykų: pirmiausia ją įkvepia būtent galimybė būti taip arti žmonių, girdėti juos ir pačiai būti išgirstai, ir, žinoma, jausti didžiulę prasmę, kai tavo pastangos taip pat tampa svaria gerųjų pokyčių dalimi.

„Jaučiuosi labai gerai, nes mėgstu dirbti su žmonėmis. Kai vedi mokymus ir jauti, kad žmogus tavęs ne tik klausosi, bet ir turi pasiūlymų, kaip ką nors padaryti geriau, vadinasi, jis savo darbo vietoje irgi nori būti saugus ir gerai jaustis. Tas atgalinis ryšys, pasitikėjimas turbūt labiausiai ir motyvuoja“, – atvirauja J. Stasiulienė.

Geriausi vaistai nuo rutinos

Ilgametė „Kauno grūdų“ darbuotoja su simpatija žvelgia ir į jaunuosius kolegas, kurie į įmonės gyvenimą įlieja pozityvaus veržlumo ir savitų naujovių.

„Man patinka jauni žmonės. Pastebiu, kad jiems nebūdinga pilstyti iš tuščio į kiaurą, jie nori tikslios informacijos, nebijo diskutuoti ir turi idėjų. Smagu, kai supa aktyvūs, nesustabarėję žmonės, o būtent toks ir yra mūsų kolektyvas. Žinoma, ir įmonė plečiasi, atsidaro naujų padalinių, atsiranda naujų gamybos sričių. Tad dirbti tokioje aplinkoje visada labai įdomu“, – sako moteris.

Visi dirbame kaip viena komanda, kad ir gamyba nestotų, ir žmonės gerai jaustųsi, ir būtų saugūs. Jei darbe, iškilus problemų, tektų atsimušinėti kaip į sieną, būtų be galo sunku.

Vis dėlto J. Stasiulienė pripažįsta, kad daugiausia darbuotojus motyvuoja ir buria būtent vadovaujamoji organizacijos grandis.

„Labai vertinu, kad tiek aukščiausia vadovybė, tiek padalinių vadovai yra išties geranoriški ir nuoširdžiai įsitraukę į bendrą reikalą – įmonėje visada sulauksi bet kokios pagalbos, kad ir į ką kreiptumeisi. Visi dirbame kaip viena komanda, kad ir gamyba nestotų, ir žmonės gerai jaustųsi, ir būtų saugūs. Jei darbe, iškilus problemų, tektų atsimušinėti kaip į sieną, būtų be galo sunku“, – sako „Kauno grūdų“ specialistė.

Stiprūs traukia stiprius

Moteris linkusi pritarti ir kitiems šioje bendrovėje ilgėliau dirbantiems savo kolegoms, kurie išskiria ypač ryškias pastarojo meto tendencijas.

„Įmonė eina koja kojon su laiku, yra inovatyvi, auganti ir šiuolaikiška. Dar didesni pokyčiai pasijautė atėjus naujiesiems savininkams. Be abejo, tai gerai, nes kai tik pradėjau dirbti, organizacija buvo labiau konservatyvi, sakyčiau, vieno matymo“, – įžvalgomis dalijasi J. Stasiulienė.

Jos žodžiais, įmonė stipriai pasikeitė ir tebesikeičia, ypač kultūriškai: „Darbuotojai motyvuojami ne tik oriomis darbo sąlygomis, finansiniais paskatinimais, papildomu sveikatos draudimu, bet ir įvairiais renginiais, šventėmis, kelionėmis ar kitomis bendromis laisvalaikio veiklomis.“

Galiausiai, kaip pastebi „Kauno grūdų“ atstovė, solidi, šiuolaikiška ir kartu savo darbuotojams empatiška įmonė pajėgi pritraukti ir savęs vertą komandą – pažangius, šviesius ir stiprių kompetencijų žmones.

Straipsnis užsakytas

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra

Daugiau naujienų