– Kiek vairuotojų aktuali ši informacija? Kitaip tariant, kiek nuo sausio 1-osios, jei nieko nekeis, negalės vairuoti?
– Šiam projektui jau metai. Nauja pareiga (atsinaujinti medicininę pažymą, – „Kauno diena“) turėjo pasirūpinti 442 tūkst. mūsų šalies vairuotojų ir per šiuos metus, džiugu, 330 tūkst. vairuotojų tai padarė. Tad liko 112 tūkst., t. y. du iš dešimties, vairuotojų.
– Galbūt dabar išgirs ir suskubs bent jau pasitikrinti. Vaidai, papasakokite, ką tiksliai turi padaryti žmogus, kuris dar nepasitikrino savo medicininės pažymos galiojimo?
– Pirmas žingsnis, labai kviečiu ir raginu, tiesiog turint galimybę apsilankyti mūsų e. paslaugų portale www.regitra.lt, įvesti savo duomenis ir per dvi minutes pasitikrinti, ar pažyma galioja ir koks jos galiojimo terminas. Antras žingsnis, jei medicininės pažymos galiojimas pasibaigęs, kviečiu registruotis pas gydytoją, atnaujinti savo medicininės pažymos galiojimą, ir viskas. Trečiu žingsniu pasirūpinsime mes – jeigu vairuotojas apsilanko pas gydytoją, duomenis mes gausime ir vairuotojo pažymėjimą pratęsime atitinkamam terminui, iki kada galios medicininė pažyma.
Visas LNK reportažas – vaizdo įraše:
– Kas rūpinasi tuo labiausiai, o kas vangiausiai – numoja ranka ir net nežino, kaip pasitikrinti?
– Mes tai tikrinome tiek geografiškai, tiek amžiaus kategorijomis, tai aktyviausiai tikrinasi 45–50 metų vairuotojai, o žiūrint geografiškai aktyviausiai tikrinasi Šilalės, Kalvarijų ir Klaipėdos rajono gyventojai. Tačiau kas tikrai turėtų suskubti, tai mūsų jauniausieji vairuotojai, t. y. 25–35 metų amžiaus grupės, nes jų amžiaus grupėje dar yra arti 30 tūkst. vairuotojų, kurie turėtų pasirūpinti savo medicininės pažymos galiojimu ir apsilankyti pas medikus.
– Kodėl apskritai vairuotojams reikia tikrintis sveikatą?
– Mes visi esame eismo dalyviai ir saugumas eisme mums tikrai labai svarbu. Transporto priemonę, ar ji gali dalyvauti eisme, tikriname kas dvejus metus, o patys vairuotojai tokios pareigos anksčiau net neturėjo. Šią pareigą atlikti, žiūrint pagal amžiaus kategorijas, reikia gana retai. Iki 65 metų vairuotojai sveikatą turi tikrintis tik kas dešimt metų, o nuo 65-erių iki 80 metų – kas penkerius. Mūsų vyriausi vairuotojai, sulaukę 80 metų ir daugiau, – kas dvejus metus. Tikrai yra ir nemažai asmeninių istorijų, kai vyresnio amžiaus vairuotojai sako, kad tikrai reikėjo pasitikrinti, apsilankyti pas gydytoją, pasitikrinti regėjimą, pasirūpinti jo atstatymu. Saugumas eisme yra pagrindinis dalykas.
– Kur reikia pasitikrinti sveikatą?
– Galite rinktis bet kurią gydymo įstaigą.
– Dabar svarbiausia – kas laukia tų, kurie to nepadarys iki naujųjų metų?
– Švenčių įkarštyje bus sustabdytas vairuotojo pažymėjimas. Greičiausiai nė vienas to nenorime. Sausio 1–2 d. mes tiesiog negalėsime dalyvauti eisme, jei šia pareiga nebūsime pasirūpinę.
– Čia problemų galėtų kilti ir su draudikais. Jei atsitiktų koks nors įvykis, draudimas negaliotų, nes nebeturite teisės vairuoti?
– Draudikai skirtingai aiškina šią situaciją, bet reikėtų pasiteirauti ir pasitikrinti pas savo draudiką.
Į šį projektą mes pakvietėme daugybę partnerių ir per tuos metus yra nuveiktas milžiniškas darbas. Draudikai taip pat prisijungė ir, mūsų žiniomis, pastarąjį mėnesį jau keletas draudikų taip pat informavo savo klientus apie šią naują pareigą ir kaip paprastai tuo pasirūpinti.
Kviečiu jau šį vakarą pasitikrinti savo medicininės pažymos galiojimą ir gruodį rūpintis šventinėmis nuotaikomis ir dovanomis.
Naujausi komentarai