Koncerte „Laukti susitikimai“ solistai Dominique de Williencourtas ir Michelis Michalakakos drauge su Šv. Kristoforo kameriniu orkestru, diriguojamu Donato Katkaus, kvies pasinerti į muzikavimo malonumą, o vakaro kulminacija taps kolektyvui dedikuota pasaulinė premjera.
„Su Šv. Kristoforo kameriniu orkestru mus sieja ilga istorija – man teko garbė su šiuo kolektyvu surengti ne vieną pasirodymą. Iš pradžių orientavomės į klasikinį repertuarą, tačiau vis dažniau pagalvodavome, jog labai reikalingi nauji kūriniai violončelei ir styginiams“, – pasakoja D. de Williencourtas.
Prie jau Lietuvos klausytojams gerai pažįstamo dueto šį kartą prisijungs ir alto virtuozas M. Michalakakos, kuris Šv. Kristoforo kamerinį orkestrą taip pat pažįsta ilgą laiką – bendri atlikėjų pasirodymai prasidėjo praėjus vos keleriems metams nuo kolektyvo susikūrimo.
„Koncertas violončelei, altui ir styginių orkestrui – didelis iššūkis, bet kartu ir labai įdomus kūrybinis procesas. Tam yra kelios priežastys: pirmiausia, D. Katkus pats buvo puikus altininkas, antra – abiejų instrumentų, violončelės ir alto, skambesys yra ir panašus, ir tuo pačiu metu labai skirtingas“, – atskleidė D. de Williencourtas.
Prancūzų atlikėjas ir kompozitorius laukiamas visose pasaulio scenose, tačiau prisipažįsta, jog itin džiaugiasi galimybe savo kūrybą pristatyti Lietuvoje: „Koncertuoju daugybėje šalių. Kiekvienoje jų publika yra skirtinga, tačiau pastebėjau, jog lietuviai – šilti ir labai draugiški žmonės. Mano nuomone, Jūsų šalyje atlikėjai turi daug galimybių kurti bei pristatyti savo idėjas. Man visuomet patinka lankytis kraštuose, kurie įkvepia. Paskutinį kartą, kai čia lankiausi, po koncertų su Šv. Kristoforo kameriniu orkestru, turėjau galimybę leistis į pažintinę išvyką, aplankyti kaimo vietoves – esu pakerėtas Lietuvos.“
Violončele D. de Williencourtas griežia nuo trejų metų ir juokiasi tiksliai neatsimenantis, kodėl pasirinko būtent šį instrumentą. Tačiau pripažįsta, kad kitaip savęs neįsivaizduoja.
„Prieš pasirodymus man padeda dzenbudizmo filosofija, kuria domiuosi, kvėpavimo pratimai ir koncentracija. Sulaukęs trisdešimties keletą kartų per metus gyvenu tokiose dykumose kaip Sacharos – ieškau tylos. Tuomet galiu tobulinti grojimą violončele bei kurti visiškai tylioje aplinkoje“, – paklaustas, kas jį įkvepia, kalbėjo D. de Williencourtas.
Skirtingai nuo kitų styginių, altininkų – solistų nėra daug. Tačiau M. Michalakakos (kaip solistas) nuolat kviečiamas koncertuoti tiek su didžiaisiais savo šalies kolektyvais, tiek su užsienio orkestrais. Jis - ne tik puikus atlikėjas, bet ir populiarus kompozitorius bei aranžuotojas. Šie gabumai muzikui itin praverčia, kadangi originalių kūrinių altui nėra labai daug. M. Michalakakos greta aktyvios koncertinės, užsiima ir pedagogine veikla: dėsto Paryžiaus ir Bolonijos konservatorijose, kaip kviestinis lektorius (alto ir kamerinės muzikos) - Europos, Japonijos, Kanados ir JAV aukštosiose mokyklose.
Džiaugsmingai, nekantraudami susitikimo su Lietuvos publika ir Šv. Kristoforo kameriniu orkestru, laukia altininkas Michelis Michalakakos ir violončelininkas Dominique de Williencourtas. Prancūziško žavesio nestokojantys menininkai Kristupo vasaros festivalyje liepos 18 d., pirmadienį, 19 val. Šv. Kotrynos bažnyčioje pristatys pasaulinę premjerą – nepraleiskite išskirtinės galimybės ją išgirsti pirmieji! Programoje D. de Williencourto, A. Vivaldi, H. Sitto, D. Popperio ir kt. kompozicijos.
Naujausi komentarai