Koncertų ciklas „Muzikos valanda VU Šv. Jonų bažnyčioje“ vargonų muzikos mylėtojus šį šeštadienį, lapkričio 21 d. 18 val. kviečia į vargonininko dr. Vido Pinkevičiaus koncertą „Iš Harmonijos“, skirtą Šv. Cecilijos – bažnytinės muzikos ir muzikų globėjos, dienai pažymėti. Koncertas yra renginių, skirtų paminėti didžiausių Lietuvos vargonų atstatymo 15 metų sukakčiai (2000-2015), dalis.
Šiame vakare skambės vargonų improvizacijos pagal XVII a. garsaus anglų poeto Johno Drydeno (1631-1700) poemos „Giesmė Šv. Cecilijos dienai“ (1687), tekstą.
Kaip pasakojo V. Pinkevičius, šios poemos žodžiai tapo monumentalaus Georgo Friedricho Hendelio kūrinio „Odė Šv. Cecilijos dienai“, pagrindu.
„Poemoje pasakojama apie visatos harmoniją ir apžvelgiama visų pagrindinių muzikos instrumentų – styginių, pučiamųjų, o ypač vargonų vieta metafizinėje pasaulio sampratoje ir jų ryšys su žmogumi. Koncerto klausytojai matys lietuvišką poemos tekstą programėlėse, kad galėtų geriau sekti ir suprasti muzikinį veiksmą,“ – pasakojo Pinkevičius.
„Šv. Cecilijos diena yra puiki proga prisiminti visus bažnyčiose dirbančius muzikus – vargonininkus, chorvedžius, kantorius bei instrumentalistus, kurių bendras indėlis į liturgiją ir į bažnytinį muzikinį gyvenimą apskritai negali būti pervertintas,“ – teigė vargonininkas.
„Šiame koncerte skambėsiančios improvizacijos bus padalintos į 8 spontaniškai gimstančius kūrinius – lygiai tiek pat posmų yra Drydeno poemoje. Taip gims kontrastingas, bet kartu ir vieningas ciklas, kuriuo siekiama muzikinėmis priemonėmis – melodija, ritmais, harmonija, dinamika, registrų kombinacijomis, faktūra ir forma – sukurti savitą pasaulį, apie kurį kalba Drydenas,“ – mintimis dalijosi vargonų improvizacijos tradicijas Lietuvoje puoselėjantis muzikas.
Bilietai parduodami bilietai.lt.
Dr. Vidas Pinkevičius dėsto Nacionalinėje M. K. Čiurlionio menų mokykloje, yra Nacionalinės vargonininkų asociacijos prezidentas, Vilniaus universiteto vargonininkas bei vargonų studijos “Unda Maris” įkūrėjas ir vadovas. Jis vykdo švietėjišką veiklą per įvairias paskaitas, seminarus, demonstracijas, koncertus, dalyvauja radijo laidose bei rašo tinklaraštį apie vargonus ir jų meną, kurį kiekvienas vargonų muzikos mylėtojas gali prenumeruoti el. paštu nemokamai: http://www.vargonininkai.lt.
Šis renginys yra VU Kultūros centro organizuojamo ciklo „Muzikos valanda VU Šv. Jonų bažnyčioje“ dalis. Ciklo organizatoriai siekia supažindinti klausytojus su daugiau kaip 2000 metų istoriją turinčiu Muzikos instrumentų karaliumi, didžiausiais Lietuvos vargonais, atskleisti šio instrumento grožį ir itin plačias galimybes bei siūlo pasižiūrėti nemokamą video ekskursiją po VU Šv. Jonų bažnyčios vargonus: http://www.vargonininkai.lt.
Naujausi komentarai