Vienuoliktasis tarptautinis tapybos pleneras Trakų Vkėje įgauna pagreitį – šešiolika dalyvių iš Lietuvos ir Serbijos jau nutapė po kelis istorinės tematikos darbus, kurie bus pristatyti jau šį ketvirtadienį parodos Trakų Vokės dvare atidarymo metu. Lietuviai ir serbai ne tik produktyviai kuria, bet ir suskubo surengti diskusiją apie Lietuvos dailę, kurią moderavo menotyrininkė Gražina Gurnavičiūtė.
Plenero Trakų Vokėje kuratorius, tapytojas Svajūnas Armonas, sveikino „Europa City“ viešbučio konferencijų salėje susirinkusius plenero dalyvius ir linkėjo kūrybiškai pabaigti pradėtus darbus, kurie taps tarptautinės kolekcijos dalimi, kaupiamos daugiau kaip dešimtmetį.
„Diskusijos apie Lietuvos dailę visada išliks aktualios, nes lietuviai kuria tarptautiniame kontekste ir Lietuvos dailė nuolat yra veikiama įvairių kūrybinių vėjų“, – sako S. Armonas.
Tapytojas Saulius Kruopis, aptardamas Trakus Vokės tarptautinio tapybos plenero svarbą, akcentuoja tai, kad kūriniai turi turėti istorinį atspalvį. „Dirbu įkvėptas istorikės Lilianos Narkowicz paskaitos apie grafus Tiškevičius. Mano paveikslas, kurį pristatysiu parodos dieną, veikiausiai vadinsis „Pirmieji ir paskutinieji Trakų Vokės dvaro savininkai“. Fone bus matomas Vitoldas Tiškevičius su žmona ir trimis vaikais, o pirmame plane – paskutinysis dvaro savininkas. Tikiu, kad šis mano darbas reikšmingai papildys jau turimą tapybos darbų kolekciją“, – kalba S. Kruopis.
Menininkas, jau dvidešimt metų organizuojantis tarptautinius Nidos plenerus, diskusijos apie Lietuvos dailę metu pristatė savo knygą „Nida. Art collection of paintings“. Joje – per dvidešimt metų sukaupti darbai, menininkų pristatymai bei įžvalgūs menotyrininkų tekstai.
„Nuo 1995 m. mūsų organizuojamų tapybos plenerų reikšmė ta, kad buvo prikeltas menininkų sambūris Nidoje, nutapyti tūkstančiai paveikslų, vaizduojančių kopas, Kuršių marias, švyturį, žvejų sodybas, valtis, kurėnus, mišką, jūrą, kurorto svečius, besimaudančias moteris. Šie darbai – dovana Neringai, be to, jie pristatomi žymiausiose pasaulio galerijose. Gerai, kad kolekcija turi saugyklą, dalis tapybos lakštų įrėminta, paruošta ekspozicijoms, keliaujančioms parodoms“, – Trakų Vokės plenero dalyvius dideliems darbams įkvėpė S. Kruopis.
Šiųmetinėje meno programoje – ne tik tapyba. Plenero „Menas paveldui“ dalyviai surengs ir kasmetinę socialinę akciją „Piešti gali kiekvienas“.
Paroda Trakų Vokės dvare bus atidaryta rugpjūčio 7 d., ketvirtadienį, 18 val.
Naujausi komentarai