Antras kroksų gyvenimas – skurstančiose šalyse Pereiti į pagrindinį turinį

Antras kroksų gyvenimas – skurstančiose šalyse

2009-08-08 07:59
Antras kroksų gyvenimas – skurstančiose šalyse
Antras kroksų gyvenimas – skurstančiose šalyse / Shutterstock nuotr.

Prieš porą savaičių "Ekodiena" svarstė, kur, nugyvenę savo amžių, atguls guminiai kroksai. Sulaukėme originalių skaitytojų siūlymų, savąjį išdėstė ir atsiliepę kroksų kūrėjai.

Gal paversti laiveliu?

Pastaruoju metu "Crocs" siūlė daugiau nei 80 įvairių stilių ir 40 spalvų avalynės, ji buvo parduodama 100 šalių. Po didžiosios kroksų revoliucijos 2003-iaisiais šių nesudėvimų klumpių parduota šimtai milijonų. Gamtos mylėtojai iš pradžių trynė rankas, kad tokie batai ir pinigų sutaupo, ir į šiukšlyną, tikėtina, rečiau keliaus nei įprasti. Tačiau jie šiurpsta pagalvoję, kokie vieną dieną iškils šių milijonų nudrengtų kroksų everestai.

Kaip jais tinkamai atsikratyti, ar ypatingoji guma "neuždusins" Žemės, kaip juos perdirbti? Tokių ir kitokių klausimų sulaukė "Ekodiena".

Kai kurie skaitytojai siūlė kroksus paversti žaislais (laiveliais, mašinėlėmis, lovelėmis lėlėms) ar interjero detalėmis (dantų šepetėlių dėklu, pirties lentynėlėmis, pieštukinėmis, vazonais ar sėklų daigyklėmis). Tačiau gerokai paprastesnę kroksų panaudojimo idėją pasiūlė į "Ekodienos" straipsnį atsiliepę patys jų kūrėjai iš JAV.

Guma – nekenksminga

Pirmiausia jie patikino, kad patentuota guma, vadinama "Croslite", nekenkia nei žmogui, nei aplinkai. Kad kaliošai nenuodingi, nepavojingi ir nesukelia vėžio, patvirtinta Tarptautinės vėžio tyrimų agentūros, Profesinio saugumo ir sveikatos valdybos bei Amerikos vyriausybinių pramonės higienistų konferencijos standartais.

"Gamtoje kroksai turėtų irti lygiai taip pat kaip ir bet kurie kiti sporto ar teniso bateliai, tačiau mes rekomenduotume suteikti "Crocs" avalynei antrą gyvenimą. "Crocs" renka, perdirba ir dovanoja naują avalynę skurstantiems pasaulio regionams", – tikino kroksų kūrėjai.

Prie tokios pasaulinės "Soles United" iniciatyvos gali prisidėti tik užsienio lietuviai, mat mūsų šalyje ji kol kas neįgyvendinta.

Džiaugsmas varguoliams

Šios humanitarinės paramos dėka perdirbtus kroksus apsiavė daugiau nei milijonas skurstančių pasaulio žmonių.

Pamačius, kokia šypsena nutvieskia senus dykumos gyventojus, iki tol nė nepažinusius batų, kaip krykštauja mažas afrikietis, kuris į savadarbį kamuolį daužo ne kojų pirštus, o kroksų nosis, kaip kasdienybės džiaugsmą atranda moteris, kuri skalbdama drabužius upėje neslysta, "Soles United" programą nuspręsta atnaujinti. Ši iniciatyva netrukus taps socialinės atsakomybės programos "Crocs care" dalimi.

Tikimasi, kad žalieji kroksų konteineriai atkeliaus ir į Lietuvą. O jų belaukiant siūloma netinkančius, nepatinkančius ar "morališkai" pavargusius kroksus padovanoti vargingiau gyvenantiems savo šalies žmonėms.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra

Susijusios naujienos

Daugiau naujienų