Į dėvėtų drabužių parduotuves užsuka ne tik pensininkai ir studentai, bet ir pasiturintys miestiečiai, ieškantys garsių firmų drabužių.
Pirkėjai viliojami akcijomis
"Gerbiamieji pirkėjai, skelbiame laimingą pusvalandį. Prekes, kainuojančias 12 litų, dabar galite įsigyti už dešimtinę", – vienoje parduotuvių "Humana" šią frazę pirmadienio popietę pardavėjos kartojo kiekvienam užsukusiam lankytojui.
V.Krėvės prospekte įsikūrusios parduotuvės darbuotojos sakė, kad laimingi pusvalandžiai vyksta kiekvieną dieną ir po kelis kartus. Susidomėjimas laimingu pusvalandžiu arčiau pakabintų drabužių viliojo ir parduotuvių vengiančius vyrus. "Keli litai į piniginę, o ne iš jos. Be drabužių juk nevaikščiosiu", – atidžiai tikrindamas balto megztinio siūles dėstė kaunietis Arvydas. Vyras guodėsi, esą sargo algos pakanka tik komunaliniams mokesčiams, maistui ir vaistams, todėl apsipirkti didžiuosiuose prekybos centruose jam per brangu.
Arvydas pasakojo savo garderobą papildantis ne tik per laimingus pusvalandžius, bet ir tuomet, kai parduotuvės personalas laukia naujos siuntos. "Tuomet visi drabužiai žymiai pigesni", – pastebėjo kaunietis. Parduotuvėse "Humana" naujos siuntos tikimasi sulaukti vasario 23 d., tad daugelį drabužių dabar čia galima įsigyti vos už 12 litų.
Krizė drabužių versle
Bendrovei "Diksa" šiuo metu priklauso keturios parduotuvės, kuriose galima įsigyti dėvėtų drabužių, avalynės ir namų apyvokos daiktų.
Įvairiomis savaitės dienomis pirkėjams čia siūlomos patrauklios akcijos. Pirmadienį užsukę į vieną bendrovei priklausančių parduotuvių miestiečiai specialiu ženklu pažymėtas prekes galėjo įsigyti 50 proc. pigiau.
"Žmonės laukia dienų, kai nužiūrėtą prekę galima įsigyti perpus pigiau", – sakė bendrovės direktorius Tomas Burneika, prekes gabenantis iš Airijos, Anglijos ir Danijos. Paklaustas, ar krizė jaučiama ir šiame versle, T.Burneika šio fakto negalėjo paneigti. "Šiais metais surinkti drabužius šiek tiek sunkiau. Žmonės ir ten rengiasi sunkmečiui", – atviravo bendrovės direktorius.
Kainos liko nepakitusios
Prastėjanti ekonominė situacija prekiautojų neprivertė padidinti prekių kainų, todėl dailų odinį dirželį čia galima įsigyti už 5 litus, o karoliukais siuvinėta suknelė jums nekainuos nė 50 litų.
"Kainos ir taip ties riba. Jų didinti tiesiog neįmanoma. Nereikia pamiršti, kad parduodami daiktai nėra nauji", – aiškino direktoriaus pavaduotoja Kristina Burneikienė.
Nepaisant stabilių kainų, dėvėtų drabužių prekiautojai skundėsi, kad šiais metais sumažėjo klientų srautai ir prekių paklausa. Esą nemažai žmonių ateina, apsižvalgo ir išeina. "Pakilus komunaliniams mokesčiams, užsuka mažiau miestiečių. Žinoma, nuėję į prekybos centrus, jie sugrįžta pas mus", – šyptelėjo T.Burneika. Vyras pastebėjo, kad į dėvėtų drabužių parduotuves atnaujinti savo drabužių spintų užsuka ne tik pinigus skaičiuojantys studentai arba pensininkai, bet ir pasiturintys miestiečiai.
Pardavėjos pastebi, kad turtingesni pirkėjai ieško garsių firmų drabužių. "Čia jie drabužį nusiperka už keliasdešimt litų, o naujas kainuoja tūkstančius", – aiškino vienos dėvėtų drabužių parduotuvės darbuotoja.
Naujausi komentarai