Pereiti į pagrindinį turinį

Intensyviai augančioje Pilaitėje planuojami du nauji vaikų darželiai

2020-10-12 12:12
DMN inf.

Vilniaus miesto savivaldybė kviečia atkreipti dėmesį į du statybos projektus, kurie netrukus bus pristatyti per nuotolines vaizdo transliacijas. Tema aktualiausia jaunoms Pilaitės mikrorajono šeimoms – čia suplanuoti du nauji vaikų darželiai, kuriuose iš viso galės būti ugdoma daugiau nei 600 mažamečių. Šiandien paraiškas dėl patekimo pirmu prioritetu į Pilaitės vaikų darželius yra pateikę maždaug 300 mažųjų vilniečių tėvai.

„Vilnius kasmet auga, Pilaitė – vienas labiausiai augančių miesto rajonų, populiarus tarp jaunų šeimų. Džiugu, kad planuojami iš karto du darželiai, bet dar svarbiau, kad į juos eisiantys vaikai galėtų augti kūrybiškumą ir savarankiškumą ugdančioje aplinkoje, – sakė Vilniaus miesto meras Remigijus Šimašius. – Šiuolaikiški architektų sprendimai, aktyvus vietos gyventojų ir bendruomenių įsitraukimas padės darželių pastatus suplanuoti patogius ir jaukius.“

Abu būsimi vaikų darželiai Pilaitėje suprojektuoti bendrovės „Atamis“, tad susidomėjusieji jų aprašymais ir brėžiniais pastebės panašius sprendinius – U raidės formos pastatus, vidinius kiemelius, saugaus elgesio kelyje mokymams skirtas erdves, saulėtoje pusėje numatytas lauko žaidimų zonas, apsisprendimą į kiemą neįleisti tėvų automobilių – vaikų išleidimui numatyta įrengti „Kiss and Ride“ („Pabučiuok ir važiuok“) vietas.

Projekto autoriai pažymi, kad šiandieniai vaikų darželiai jau sunkiai lygintini su planuotaisiais prieš keletą dešimtmečių – įvairesnė architektūrinė fasadų išraiška, kur kas platesnės medžiagų panaudojimo galimybės.

Naujieji darželiai pagal energijos suvartojimą priklausys A++ klasei. Kaip privalu tokiai energinei efektyvumo klasei, projektuotojai numatė alternatyvius šilumos šaltinius.

Skirtingi aplinkos sprendimai sklype – netaikoma apibrėžtų plotų kiekvienai grupei koncepcija, planuojama, kad vaikai  galės judėti visoje jų amžiaus grupei skirtoje žaidimų zonoje. Bendros zonos numatytos įvairioms šventėms, edukacijai, suplanuotas atskiras plotas grupinei sportinei veiklai lauke.

„Ambiciją augti ir išlaikyti gyventojams patrauklaus miesto reputaciją norinčiam Vilniui nepaprastai svarbu, kad jauni čia įsikūrę žmonės žinotų, jog, atėjus laikui leisti vaikus į ugdymo įstaigas, nereikės ieškoti vietos kitame miesto pakraštyje“, – sakė Vilniaus miesto mero pavaduotoja Edita Tamošiūnaitė.

Pajautos g. 7

Tarp  Karaliaučiaus, Vydūno, Tolminkiemio ir Pajautos gatvių, iš visų pusių daugiabučiais gyvenamaisiais pastatais apsuptame kiek daugiau nei vieną hektarą užimančiame sklype, kur šiuo metu įrengtos dvi vaikų žaidimo aikštelės, suprojektuotas U formos, vidinį kiemelį turintis dviejų aukštų, 3250 kv. m ploto pastatas. Čia galės būti ugdoma iki 320 vaikų. Pastate suprojektuotos keturios atskiros laiptinės su atskirais įėjimais iš lauko. Neįgaliesiems judėti per aukštus numatomas liftas.

Administracinis korpusas orientuotas į šiaurę, grupės – rytų, pietų ir vakarų kryptimis. Grupės numatomos abiejuose pastato aukštuose. Kieme bus vietos ir paspirtukų  / dviračių važinėjimo trasai su kelių eismo ženklais, skirtais mokytis ir saugaus eismo pagrindų. Grupių žaidimų aikštelės numatytos sklypo pietinėje pusėje. Sporto / aktų salė suprojektuota atgręžta į vidinį kiemą, kad esant šiltajam sezonui renginiai galėtų vykti tiek viduje, tiek lauke. Taip pat numatyta galimybė sujungti šias patalpas.

Kiekvienai aikštelei projektuojamos stoginės-pavėsinės su lauko sandėliukais, taip pat visas reikalingas žaidimų aikštelių inventorius. Tarpusavyje aikštelės bus atskirtos gyvatvorėmis ar kitokiais atitvarais.

Visa teritorija bus irgi aptverta, numatomas teritorijos ties pastatu apšvietimas, vaizdo stebėjimas, eismo ženklinimas. Tvora tveriama ne ant sklypo ribos – atsižvelgiant į esamą situaciją, tam tikrose vietose tvora bus atitraukta į sklypo vidų – taip siekiama išlaikyti esamus pėsčiųjų takų ryšius. 

Baseino patalpos numatytos taip, kad būtų galima jas įrengti antru statybų etapu.

Viešas susirinkimas vyks 2020 m. spalio 28 d., 16 val. Daugiau informacijos ir transliacijos nuorodą rasite čia.

Tolminkiemio g. 11A

1,3 ha ploto neužstatytas sklypas tarp Karaliaučiaus, Vydūno, Tolminkiemio gatvių ir I. Kanto alėjos irgi iš visų pusių apsuptas daugiabučiais gyvenamaisiais pastatais. Šiuo metu šiaurinėje dalyje yra įrengta vaikų žaidimo aikštelė, išmindyti takai. Bendrovė „Atamis“ čia irgi suprojektavo dviejų aukštų, U plano formos statinį su rūsiu po dalimi pastato. Bendrasis pastato plotas sieks 3035 kv. m, pagrindinis plotas – 2235 kv. m. Čia irgi numatyta ugdyti iki 320 vaikų.

Administracinis korpusas orientuotas į šiaurę, grupės – rytų, pietų ir vakarų kryptimis. Šiaurinėje sklypo dalyje taip pat projektuojama žaidimų aikštelė su gumos granulių (ar panašia) danga, paspirtukų / dviračių važinėjimo trasa su kelių eismo ženklais, skirta mokytis ir saugaus eismo pagrindų.

Grupių žaidimų aikštelės numatytos sklypo pietinėje pusėje. Kiekvienai aikštelei projektuojamos stoginės-pavėsinės su lauko sandėliukais, taip pat visas reikalingas žaidimų aikštelių inventorius (sūpynės, smėlio dėžės ir kt.).

Tarpusavyje aikštelės atskirtos gyvatvorėmis ar kitokiais atitvarais. Želdynais taip pat numatoma vizualiai atitverti vidinę teritoriją nuo esamų ir projektuojamų stovėjimo aikštelių, taip pat elektros skydinių ir šilumos punkto pastato.

Prie pastato numatyta įrengti aštuonias stovėjimo vietas, iš kurių viena skirta elektromobiliams įkrauti, taip pat neįgaliųjų stovėjimo vieta. Neįgaliesiems taip pat numatoma išleidimo aikštelė arčiau pastato numatomoje aptarnavimo aikštelėje. Taip pat prie įėjimo numatyta įrengti dviračių laikymo vietas. 

Visa teritorija aptveriama, numatomas teritorijos ties pastatu apšvietimas, vaizdo stebėjimas, eismo ženklinimas. Tvora tveriama ne ant sklypo ribos – atsižvelgiant į esamą situaciją, tam tikrose vietose tvora bus atitraukta į sklypo vidų. Taip siekiama išlaikyti esamus pėsčiųjų takų ryšius. 

Viešas susirinkimas vyks 2020 m. spalio 27 d., 16 val. Daugiau informacijos ir transliacijos nuorodą rasite čia.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų