Kaip Kaune rasti Kauno klinikas? O kaip Ąžuolyną ir sporto halę? Orientuotis Kaune turistams kol kas padeda tik žemėlapis ir nuoširdūs miestiečiai. Apie miesto informacinių ženklų sistemą dar tik pradedama kalbėti.
Prekybos centrai pasirūpino
Prekybos tinklo "Iki" viešųjų ryšių specialistai išmano, kaip gatvėmis klaidžiojančius miestiečius ir Kauno svečius atvesti į teisingą kelią. Prie gatvės šviestuvų pritvirtintos baltos ir žalios nuorodos primena, kad pasukus tam tikra kryptimi iki artimiausios parduotuvės važiuoti teks kelias arba keliolika minučių.
Prekybos ir laisvalaikio centras "Mega" taip pat rūpinasi, kad apie jį žinotų. Ženklai, kaip galima rasti jame esantį akvariumą, išbarstyti net keliose mieto vietose. Jonavos gatvėje informacinės rodyklės pėsčiuosius ir vairuotojus veda į prekybos ir pramogų centrą "Akropolis".
O kaip iš provincijos atvykusiam žmogui rasti Kauno medicinos universiteto klinikas (KMUK), M.Žilinsko dailės galeriją arba Kauno pilį?
"Kelis kartus per savaitę tenka važiuoti į Vilnių. Patarčiau ten dažniau apsilankyti ir Kauno valdininkams", – miesto valdžiai priekaištavo kaunietė Rūta.
Sostinėje, pasak jos, nesunkiai galima rasti ir Nacionalinį dailės muziejų, ir Santariškių klinikas, ir siauriausią gatvelę Užupio rajone. O Kaune vos keli ženklai primena, kad kažkur netoli yra Lietuvos zoologijos sodas, Eigulių piliakalnis ar tam tikra gatvė.
Stveria nemokamus žemėlapius
Kauno turizmo informacijos centro (TIC) darbuotojai kasmet sulaukia turistų, kurie dėl ženklų stokos nerado ieškomo objekto arba pasiklydo mieste. Bandant išvengti panašių situacijų Kauno oro uoste, traukinių ir autobusų stotyse įrengti TIC padaliniai.
"Čia atvykusiesiems dalijami nemokami žemėlapiai. Be to, darbuotojai paaiškins, kaip pasiekti pageidaujamą vietą", – kalbėjo TIC direktorius Sigitas Sidaravičius.
Vos tik atvėrę padalinių duris, pirmiausiai svečiai, pasak jo, prašo Kauno žemėlapio. Ir tik paskui teiraujasi, kaip rasti Senamiestį ir nebrangų viešbutį.
TIC vadovas sutiko, kad mieste stinga informacinių ženklų, tačiau jais esą galėtų pasirūpinti ne tik savivaldybė, bet ir pačios suinteresuotos įstaigos. "Elementarus pavyzdys – Kauno klinikos. Manau, toks gigantas, tikrai galėtų parodyti iniciatyvą", – įsitikinęs S.Sidaravičius.
Centro vadovas, aplankęs ne vieną Europos miestą, iki šiol negali pamiršti Barselonos. Šiame mieste, pasak jo, pasiklysti tiesiog neįmanoma. Nuorodos, lankstinukai su maršrutais – turistams čia sudarytos visos sąlygos susipažinti su miestu ir gerai praleisti laiką.
S.Sidaravičius vylėsi, kad netrukus ir Kaune turistai jausis kur kas laisviau. Miesto savivaldybėje patvirtintas Europos Sąjungos lėšomis finansuojamas projektas. Jį įgyvendinus, per dvejus metus mieste turėtų atsirasti interneto svetainės, kuriuose turistai galės patys susidėlioti kelionės maršrutą, sužinoti, kokiu transportu pasiekti pageidaujamą objektą.
Gali įsirengti savo lėšomis
"Nemanau, kad mieste mažai ženklų. IX forto gatvėje – nuorodos į Veršvų dvaro lankytinas vietas. Nuorodų yra ir Fredoje, Jonavos gatvėje. Visų neišvardysiu", – paklaustas, kiek mieste informacinių ženklų, kalbėjo savivaldybės Transporto skyriaus vedėjas Paulius Keras.
Viename paskutinių posėdžių, pasak jo, Saugaus eismo komisija Turizmo infrastruktūros skyriui pavedė pateikti pasiūlymus dėl lankytinų vietų ženklų išdėstymo schemos. Artimiausiu metu planuojama pateikti dar vieną schemą su nuorodomis į viešbučius ir kitas paslaugas teikiančius objektus.
P.Keras priminė, kad įstaigoms, norinčioms savarankiškai pakabinti informacines nuorodas, ir dabar – žalia šviesa. Atsižvelgiant į ženklo svarbą, jį galima įrengti arba asmeninėmis, arba savivaldybės lėšomis. Tiesa, prieš tai šį žingsnį reikia suderinti su Saugaus eismo komisija ir gauti leidimą.
"Tarkim, "Mega" savo ženklus iškabino iš anksto nesuderinusi, todėl dalį jų teko nukabinti. Ženklus, kurie nekliudė, palikome", – savivaliauti sumaniusius verslininkus įspėjo P.Keras.
Naujausi komentarai