Pereiti į pagrindinį turinį

Medžiai tampa nelaimių pranašais

2009-03-31 09:00
Medžiai tampa nelaimių pranašais
Medžiai tampa nelaimių pranašais / Evaldo Butkevičiaus nuotr. Pavojus: Kauno savivaldybei šiemet neskyrus lėšų medžiams prižiūrėti prie gyvenamųjų namų, gali padaugėti nelaimingų atsitikimų ir bylų teismuose dėl žalos atlyginimo.

Dėl pinigų stygiaus Kauno savivaldybė atsisakė valyti daugiabučių namų kiemus, o prieš keletą dienų oficialiai pranešta, kad nebus genėjami ir prižiūrimi šalia gyvenamųjų namų augantys medžiai.

Kauno politikai miesto biudžete šiemet nenumatė lėšų prie gyvenamųjų namų augantiems medžiams prižiūrėti. Praėjusiais metais pavojingiems, sutrūnijusiems medžiams prižiūrėti ir kirtimui buvo skirta per 400 tūkst. litų. Savivaldybės valdininkai teigia, kad dabar medžius turės prižiūrėti patys gyventojai.

"Anksčiau lėšos buvo skiriamos avarinėms situacijoms likviduoti. Nupjaudavome ir pavojų keliančius medžius. Šiemet lėšų negavome. Miestiečiai skųsis? Ką galiu padaryti, nejau pati pjausiu?" – aiškino savivaldybės Gyvenamojo fondo administravimo skyriaus vedėja Kristina Kuprienė.

Savivaldybės perspėjimus gavusių butų ūkio įmonių vadovai pastebi, kad, iškilus ypatingoms situacijoms, bus priversti mokesčius už medžių nupjovimą rinkti iš gyventojų.

"Anksčiau apie griūvančius medžius mums pranešdavo kiemsargiai ar gyventojai. Tuomet kreipdavomės į Aplinkos skyrių su prašymu leisti nukirsti medžius. Jei gyventojai pageidaus, kad medžiai būtų prižiūrimi, kaip administratoriai galėtume kaupti lėšas. Tačiau gyventojai greičiausiai būtų nepatenkinti nauju mokesčiu", – įsitikinęs Kauno savivaldybės butų ūkio įmonės vadovas Gaudentas Žilys.

Kauno savivaldybės Aplinkos apsaugos skyriaus vedėja Marija Stanikūnienė aiškino, kad miestiečiai patys galės pašalinti pavojų keliančius medžius, tačiau prieš tai medį turės apžiūrėti skyriaus darbuotojai.

Teisininkai pastebi, kad, įvykus nelaimingiems atsitikimams, kuomet savivaldybės teritorijoje esantys medžiai sugadins gyventojų turtą ar sužalos žmonės, valdininkams teks bylinėtis teismuose, o pralaimėjus – sumokėti už patirtą žalą.

"Jei nelaimė įvyktų savivaldybės teritorijoje ir medis užgriūtų automobilį, namą ar sužalotų žmogų, gyventojai gali kreiptis į teismą ir prisiteisti, kad būtų atlyginta žala. Nupjauti medį gali kainuoti kelis šimtus litų, o žalos atlyginimas kainuos nepalyginamai daugiau", – sakė teisininkas Saulius Dambrauskas.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra