Kurdami mokslo ir technologijų parką "Technopolis" Kauno miesto vadovai galėjo piktnaudžiauti padėtimi ir dėl to bus pradėtas ikiteisminis tyrimas.
Paskubėjo pasigirti
Kauno miesto savivaldybė šiomis dienomis pranešė, jog prokurorai atmetė kaltinimus savivaldybės vadovams. Remdamiesi 2009 m. rugsėjo 28-osios Kauno apygardos prokuratūros nutarimu netenkinti tarybos nario Arvydo Garbaravičiaus prašymo ginti viešąjį interesą dėl neskaidraus "Technopolio" kūrimo, savivaldybės darbuotojai skundėsi esantys nepagrįstai puolami opozicijos atstovo.
"A.Garbaravičius stengiasi paviešinti kiekvieną savivaldybės neva įvykdytą pažeidimą ir kreiptis į prokuratūrą, tačiau apie gautus atsakymus gyventojų neinformuoja", – rašoma savivaldybės pranešime. Ten pat teigiama, kad prokuratūra nusprendė netenkinti dar vieno politiko prašymo ginti viešąjį interesą dėl galimų neteisėtų administracijos direktoriaus Vyganto Gudėno, buvusio direktoriaus Arūno Keserausko ir mero Andriaus Kupčinsko veiksmų.
Savivaldybės darbuotojai skundėsi esantys nepagrįstai kaltinami dėl to, kad "Technopolio" pastatą atidarė už dyką, o sau pasiliko tik komunikacijas.
Prokurorai persigalvojo
Tačiau miesto vadovai nutylėjo arba neturėjo informacijos apie naujesnį, praėjusių metų spalio 9 d., priimtą tos pačios prokuratūros nutarimą. Prokurorai pripažino, kad Kauno miesto savivaldybei perleidžiant viešosios įstaigos "Technopolis" už paramos lėšas sukurtą turtą, neteisėtais valdininkų veiksmais galėjo būti padaryta didelė žala savivaldybei. Prokurorai nusprendė pradėti ikiteisminį tyrimą dėl piktnaudžiavimo tarnybine padėtimi.
"Jungtinės veiklos sutarties sudarymas Kauno miesto savivaldybei buvo nenaudingas ir nuostolingas dar ir todėl, kad jos pagrindu savivaldybės administracija atsisakė didesnės dalies turto, kuris buvo sukurtas ne tik už paramos lėšas ir dar investavus 800 tūkst. litų savų lėšų", – rašoma Kauno apygardos prokuratūros nutarime.
Čia pat aiškinama, kad ankstesnis nutarimas, kuriuo rėmėsi savivaldybė, buvęs nepagrįstas ir neteisėtas, todėl naikintinas. Susipažinę su surinkta medžiaga prokurorai atkreipė dėmesį, kad A.Keserauskas tarybos buvo įgaliotas pasirašyti paraišką paramai gauti.
Meras: kaltina nepagrįstai
Kauno miesto meras įsitikinęs, kad kuriant "Technopolį" ir panaudojant ES skirtą paramą jokių pažeidimų nebuvo. Kadangi "Technopolio" skaidrumo klausimas keliamas nebe pirmą kartą, jis konsultavosi su projekto dalininkais Prekybos, pramonės ir amatų rūmų atstovais dėl kaltinimų pagrįstumo. Be to, savivaldybė teiravosi Ūkio ministerijos specialistų, ar Kaunas tinkamai panaudoja ES lėšas.
Paklaustas apie pradėtą ikiteisminį tyrimą A.Kupčinskas pripažino, kad jam iki šiol nebuvo tekę girdėti apie tai, kad jis pradėtas.
"Jokių kvietimų į prokuratūrą nesu sulaukęs ir pas mane prokurorai nesilankė. Tegul išsiaiškina, aš tikrai nesu nagų prikišęs prie šitų projektų. Mano sąžinė rami", – teigė meras.
Jis pabrėžė, kad atitinkamos institucijos – Ūkio ir Švietimo ministerijos – reglamentuoja taisykles ES paramai gauti. Pagal jas, turi būti steigiamos viešosios įstaigos, tarp kurių dalininkų numatytos ir savivaldybės.
2006 m. balandį Kauno miesto savivaldybės administracija ir viešoji įstaiga "Technopolis" sudarė jungtinės veiklos sutartį, kuria nustatė šalių bendrą dalyvavimą projekte teikiant paraišką "Mokslo ir technologijų parko "Technopolis" infrastruktūros sukūrimas" pagal Lietuvos 2004–2006 m. bendrojo programavimo dokumento priemonę "Verslo aplinkos gerinimas".
Sutartyje pažymėta, kad Kauno miesto savivaldybei atitenka projekto lėšomis įrengta mokslo ir technologijų parkui "Technopolis" skirta viešoji inžinerinė infrastruktūra, o viešajai įstaigai "Technopolis" atitenka administracinis pastatas ir projekto lėšomis įgyta įranga.
Naujausi komentarai