Iš Olandijos į Vilnių atostogauti grįžęs vyras prie Neries pažvejoti nuvyko trečiadienio popietę. Tiesa, mintys apie žūklę iš galvos turėjo greitai išgaruoti, nes tai, ką jis pamatė Neryje ties Senųjų Gudelių gatve, jo nepradžiugino. Vyras apie teršalus, plūstančius į Nerį, iškart pranešė atsakingoms aplinkosaugos institucijoms.
Pilietiškas vyras teršiamą telkinį nufilmavo ir vaizdu pasidalijo socialiniuose tinkluose. Gamtos niokojimui neliko abejingas ir aplinkosaugos ekspertas Linas Jonauskas. „Švari gamta tuoj liks tik mūsų prisiminimuose. Ir vėl tas pats – tonos teršalų ir visokio š*** pilamos tiesiai į Nerį. Tai daroma čia, sostinėje, vidury baltos dienos, – portalui pasakojo apie 17 val. į įvykio vietą atvykęs L. Jonauskas. – Kai atvykau, teršimas jau buvo liovęsis, tačiau labai stipriai jautėsi fekalijų smarvė.“
Kaip L. Jonauskui pasakojo sutiktas vyras, į Nerį stipria srove teršalai plūdo maždaug pusvalandį. Nors pilietiškas vyras ir pranešė specialistams apie nemalonų incidentą, tačiau per 4 valandas jų vyrui taip ir nepavyko sulaukti.
„Netoli šios vietos – gal už 500 m ar kilometro – gyvena ir ministras pirmininkas Saulius Skvernelis. Jam turėtų nepatikti tokie kvapai. Galima tik spėti, kiek dešimčių tonų teršalų trečiadienį išbėgo į Nerį. Esu įsitikinęs, kad šio atvejo niekas neištirs, nes tai – niekam neįdomu“, – svarstė L. Jonauskas.
Jis teigia, kad toks teršimas daro didžiulę žalą ne tik žuvims, bet ir visai biologinei įvairovei. „Vilniuje anksčiau taip pat buvo fiksuotos nuotekų avarijos. Greičiausiai dėl šimtų tonų teršalų, patekusių į Nerį, ir pradėjo čia masiškai kristi lašišos. Jos rudenį atplaukia į mūsų upę, kyla į aukštupius ir neršia. Vienu metu jos net buvo išnykusios“, – pasakoja aplinkosaugos ekspertas.
Portalas pirmadienį susisiekė su Aplinkos apsaugos departamento prie Aplinkos ministerijos direktoriumi Vaidu Laukiu. Jis patikino, kad į pranešimą buvo sureaguota – specialistai nuvyko mėginius paimti penktadienį. „Tikslesnės informacijos neturime, dar bandome nustatyti taršos šaltinį. Teršalų sudėties tyrimas gali užtrukti nuo kelių dienų iki savaitės“, – portalui teigė V. Laukys.
Naujausi komentarai