Juodas debesis nesitraukia nuo korupcijos skandalų krečiamos Liberalų ir centro sąjungos (LiCS). Šįkart partija narsto Vilniaus vicemero pareigas einančio Stanislovo Šriūbėno nuodėmes.
Vicemeras reketuoja pavaldinius?
Diena.lt redakciją pasiekė informacija, esą vicemeras S.Šriūbėnas piktnaudžiauja tarnybine padėtimi ir reketuoja savivaldybės bendrovės "Vilniaus miesto būstas" direktorių Darių Laurinčiuką. Jis taip pat priklauso LiCS partijai, tad apie susiklosčiusią padėtį pranešė partijos Vilniaus skyriaus vadovybei.
Skunde teigiama, kad S.Šriūbėnas, naudodamasis Vilniaus vicemero pareigomis, spaudžia kitą partijos narį. Toks elgesys galbūt peržengia tarnybinių santykių ribas, be to, ir partijos įstatai draudžia vienam tos pačios partijos nariui veikti prieš kitą. Partijos Vilniaus skyriaus vadovybei kivirčas pasirodė toks rimtas, kad šis klausimas skubiai įtrauktas į Vilniaus skyriaus prezidiumo darbotvarkę.
Partijos valdybos narys ir Vidaus reikalų viceministras Algimantas Vakarinas patvirtino, kad trečiadienį iš tiesų vyko LiCS Vilniaus skyriaus partijos prezidiumo posėdis, kuriame svarstytas ir S.Šriūbėno elgesys partijos kolegos D.Laurinčiuko atžvilgiu.
"Pabarėme jį (S.Šriūbėną – red. past.) truputį. Už ką pabarėme? Buvo, matyt, už ką. Negerai elgėsi. Nesakysiu tiksliau. Ne dėl korupcinių dalykų, bent tokių tikrai negirdėjau. Tiesiog buvo svarstomas jo asmeninis elgesys. Čia – vidiniai dalykai, jų komentuoti nenoriu. Tegul jis pats pasisako", – nenoriai komentavo A.Vakarinas.
Psichologinis spaudimas
Vicemeras, paklaustas, už ką jį svarstė partijos Vilniaus skyriaus prezidiumas, ėmė išsisukinėti.
"Kodėl svarstė? Prezidiumas Vilniaus miesto tarybos narių nesvarsto. Buvo tik pokalbis, bet čia partinis klausimas. Sako, pabarė? Na, partijos nariai visuomet tarpusavyje truputį pasibara. Bet D.Laurinčiukas man labai patinka. Nė viename mano protokole nėra nė vienos pastabos jam. O kad jis privalo dalyvauti pas merą pasitarime ir protokole yra jam įpareigojimai, jis privalo juos vykdyti. Kurių jis neįvykdo, jam būna pasakyta, kad būtina vykdyti", – aiškino S.Šriūbėnas.
Ne ką daugiau kalbus šia tema buvo ir pats skundą partijos vadovybei parašęs D.Laurinčiukas. Jo nuomone, būtų neetiška atskleisti, ką jam nedora padarė vicemeras S.Šriūbėnas. Tačiau gandus apie reketą D.Laurinčiukas paneigė.
"Ne, reketuoja – ne tas žodis. To nėra ir to negali būti. Niekas manęs neprašė ir neprašys pinigų. Čia – nesąmonė. Sakykime, jis mane psichologiškai per daug veikia. Ne reketas, o psichologinis spaudimas, gal taip pavadinkime. Spaudimas, kuris visiškai nereikalingas. Gal jis nepatenkintas mano darbu, gal yra numatęs kitą žmogų į mano vietą. Bet kam čia nešti purvą..." – visos tiesos apie S.Šriūbėno nuodėmes nenorėjo atskleisti ir pats D.Laurinčiukas.
Ne pirmas kartas
Skundą trečiadienį nagrinėjęs LiCS Vilniaus skyriaus prezidiumas išklausė abi konflikto šalis, tačiau nusprendė tolesnį jo tyrimą pavesti savivaldybės tarybos LiCS frakcijai, kuriai vadovauja Kęstutis Nėnius. Frakcijai priklauso ir pats S.Šriūbėnas.
LiCS frakcija, išnagrinėjusi kivirčą, privalo priimti sprendimą, kokią drausminę nuobaudą skirti S.Šriūbėnui ir apie tai informuoti partijos Vilniaus skyriaus prezidiumą.
"Jo pažeidimai nėra juridiniai. Tai greičiau partijos narių tarpusavio bendravimo etikos klausimas, tačiau jis glaudžiai susijęs su politiniu pasitikėjimu arba nepasitikėjimu. Kas bus pasiūlyta ir kas bus nuspręsta – dar anksti kalbėti. S.Šriūbėnui gali būti skiriamas įspėjimas, kitos nuobaudos. Jeigu frakcija nuspręs, kad jis prarado politinį pasitikėjimą, jis gali būti atšaukiamas ir iš vicemero pareigų", – tikino frakcijos seniūnas K.Nėnius.
Vargu ar Vilniaus vicemeras gali tikėtis švelniausios nuobaudos. Mat LiCS Vilniaus skyriaus pirmininkas Žilvinas Šilgalis atskleidė, kad nebe pirmą kartą kyla klausimų dėl S.Šriūbėno neetiško elgesio su partijos kolegomis. Ypač su tais, kurie yra pavaldūs jam kaip vicemerui. Mat mažiau nei prieš mėnesį tame pačiame prezidiumo posėdyje S.Šriūbėnui ne tik buvo grūmota už partijos kolegų nepagrįstą spaudimą, bet ir skirta drausminė nuobauda – griežtas įspėjimas.
Netiki frakcijos galia
Kokį sprendimą dėl S.Šriūbėno priims savivaldybės LiCS frakcija, turėtų paaiškėti kitą savaitę. Artimiausias frakcijos posėdis numatytas kitą trečiadienį, prieš pat tarybos posėdį. Tačiau neatmetama galimybė konfliktui paskirti atskirą posėdį.
Pats S.Šriūbėnas neigia, kad klausimą dėl jo neetiško elgesio su partijos kolega svarstys frakcija, ir tikina, kad frakcija neturi teisės jo atšaukti iš vicemero pareigų.
"Pagal įstatus frakcija neturi teisės mane svarstyti. Jeigu nepatinku kuriam nors partijos nariui, jis apie tai gali pranešti etikos komisijai. Ir atšaukti iš vicemero pareigų frakcija negali, nes šita teisė priklauso tik tarybai", – šypsojosi vicemeras.
Nuolat įsivelia į nemalonumus
Praėjusių metų rudenį Vilniaus apygardos prokurorai pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl Vilniaus greitosios pagalbos universitetinės ligoninės naujo korpuso statybos. Įtariama, kad suklastojus dokumentus buvo pavogti 800 tūkst. litų iš statyboms skirtų valstybinių milijonų.
Kalbama, kad ant galbūt suklastotų darbų aktų puikuojasi dabartinio Vilniaus vicemero S.Šriūbėno parašai. Tuomet S.Šriūbėnas ėjo savivaldybės bendrovės "Vilniaus kapitalinė statyba" direktoriaus pirmojo pavaduotojo pareigas.
Ikiteisminis tyrimas pradėtas pagal du Baudžiamojo kodekso straipsnius. Pirmas jų – dėl didelės vertės svetimo turto iššvaistymo, už kurį skiriama iki septynerių metų laisvės atėmimo bausmė. Kitas – dėl dokumentų suklastojimo, jų panaudojimo arba realizavimo, už kurį skiriama bauda, areštas arba iki trejų metų laisvės atėmimo bausmė.
Kol kas Vilniaus apygardos prokuratūra šiame tyrime niekam nėra pareiškusi įtarimų. Įtariamieji greičiausiai paaiškės, kai Finansinių nusikaltimų ir tyrimo tarnyba atliks statybvietės techninę ekspertizę.
Naujausi komentarai