Pereiti į pagrindinį turinį

Korupcija įtariamas R. Adomavičius lieka nušalintas nuo pareigų

2013-07-09 11:38
BNS inf.
© Šarūno Mažeikos (BFL) nuotr.

Lietuvos apeliacinis teismas antradienį paliko galioti žemesnės instancijos teismo nutartį, kuria pratęstas korupcija įtariamo vicemero Romo Adomavičiaus laikinas nušalinimas nuo pareigų.

Nutartis yra galutinė ir neskundžiama, posėdyje paskelbė teismas.

Teismas nagrinėjo prekyba poveikiu įtariamo tarybos nario advokato skundą, kuriuo siekiama panaikinti R.Adomavičiaus nušalinimą nuo Vilniaus miesto savivaldybės tarybos nario ir kelių įmonių stebėtojų tarybos nario pareigų dar trims mėnesiams, terminą skaičiuojant nuo birželio vidurio.

Lietuvos apeliacinis teismas kaltinamojo advokato skundą atmetė. Teismas atkreipė dėmesį, kad skunde gynėjas rašo, kad jo klientas nuo pareigų nušalintas nepagrįstai, nes esą kaltinimas nėra susijęs su veikla tose bendrovėse.

Tačiau Lietuvos apeliacinis teismas atkreipė dėmesį, kad, pagal prokuratūros suformuluotą kaltinimą, R.Adomavičius nusikalstamas veikas įtariamas padaręs būdamas mero pavaduotoju ir tarybos nariu bei „Vilniaus vandenų“ stebėtojų tarybos nariu.

„Nebūdamas vicemeru, tarybos nariu, akivaizdu, kad nebūtų galėjęs užimti pareigų“, - konstatavo teismas.

Nei R.Adomavičius, nei jo advokatas į nutarties paskelbimą antradienį nebuvo atvykę.

Socialdemokratas vicemeras įsitikinęs, kad jam pateikti įtarimai nesukliudytų eiti tarybos nario pareigų ir jis dar būtų naudingas miestui ir jo gyventojams.

„Turiu patirties sprendžiant miesto problemas. Iki šiol kreipiasi vilniečiai, kodėl tas ar anas neišspręsta. Taryboje svarstant prie to prisidėčiau“, - Lietuvos apeliaciniame teisme pirmadienį kalbėjo R.Adomavičius.

Jis taip pat sakė palaikąs advokato skundą, nes prieš jį buvo surengta provokacija.

Nuo pareigų nušalintas sostinės vicemeras kaltinamas, kad, būdamas Vilniaus miesto savivaldybei priklausančios bendrovės „Vilniaus vandenys“ stebėtojų tarybos nariu, žadėdamas pasinaudoti savo tarnyba, įgaliojimais ir pažintimis, reikalavo ir priėmė didelės vertės kyšį - 40 tūkst. litų. Birželio 10 dieną jo byla buvo perduota Vilniaus apygardos teismui.

Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) pareigūnai tvirtina surinkę pakankamai duomenų, leidžiančių pagrįstai manyti, kad R.Adomavičius nuo 2012 metų birželio mėnesio provokavo bendrovės „Utenos melioracija“ interesams netiesiogiai atstovaujantį buvusį „Vilniaus vandenų“ vadovą Darių Norkų jam duoti 40 tūkst. litų kyšį. Pasak STT, R.Adomavičius už tai pažadėjo paveikti bendrovės „Vilniaus vandenys“ generalinį direktorių, kad „Utenos melioracija“ būtų pripažinta nugalėtoja 9 mln. litų vertės vandentiekio statybos ir renovacijos darbų viešajame pirkime.

Bylą gavęs teismas birželio 18 dieną R.Adomavičiaus nušalinimą nuo įvairių pareigų pratęsė dar trims mėnesiams. Teismas savo sprendimą motyvavo tuo, kad įtariamasis neturėtų sąlygų piktnaudžiauti tarnybine padėti ir paveikti kitus asmenis, nekliudytų bylos nagrinėjimui.

R.Adomavičių nuo pareigų savivaldybėje teismai nušalino nuo 2012 metų spalio. Visus teismų sprendimus pratęsti nušalinimą nuo pareigų jis skundė, tačiau visus skundus teismas atmetė.

D.Norkus yra nuteistas kitoje byloje. Vasario 1 dieną Vilniaus apygardos teismas atmetė už kyšininkavimą nuteistų buvusių bendrovės ''Vilniaus vandenys" vadovų D.Norkaus ir Nerijaus Laurinaičio bei jų advokatų apeliacinius skundus. Atmetus skundus, nuosprendis įsiteisėjo.

Nuosprendžiu abiem nuteistiesiems skirta vienerių metų laisvės atėmimo bausmė, jos vykdymą atidedant trejiems metams. Abu kaltinamieji turės sumokėti po 20 minimalaus gyvenimo lygio (MGL) dydžio, arba 2,6 tūkst. litų įmoką į Nukentėjusiųjų nuo nusikaltimų asmenų fondą.

D.Norkus buvo bendrovės „Vilniaus vandenys“ generalinis direktorius, jo pareigybė prilyginta valstybės tarnautojo pareigoms. N.Laurinaitis taip pat buvo valstybės tarnautojui prilygintas asmuo - „Vilniaus vandenų“ pardavimo ir rinkodaros direktorius.

Bylos duomenimis, veikdami bendrininkų grupėje, D.Norkus ir N.Laurinaitis 2010 metų vasarį kavinėje iš bendrovės „Komsetas“ komercijos direktoriaus P.K. pareikalavo 16 tūkst. litų kyšio už tai, kad „Vilniaus vandenys“ pasirašytų su šia bendrove serverinės virtualizavimo paslaugų sutartį. Pusė šios sumos turėjo būti perduota iki sutarties pasirašymo.

Po kurio laiko N.Laurinaitis paėmė 8 tūkst. litų. 2010 metų vasario 18 dieną N.Laurinaitis pareikalavo iš P.K. papildomų 4 tūkst. litų. Kitą dieną N.Laurinaitis perdavė D.Norkui iš P.K. pusę gautų pinigų (4 tūkst. litų) ir jį informavo apie papildomai pareikalautus 4 tūkst. litų. Bendrininkai nutarė, kad toks kyšio dydis pakankamas.

Po kurio laiko N.Laurinaitis susitiko su P.K. ir pareikalavo, kad dalis kyšio būtų perduota ne pinigais, bet jam ir dar vienam asmeniui nuperkant poilsinę kelionę į Egiptą.

Tokiu būdu 2010 metų vasario 23 dieną sumokėti 3838 litai už N.Laurinaičio ir kartu su juo vykusios J.J. poilsinę kelionę į viešbutį „Coral Sea Holiday“ Šarm El-Šeikho mieste Egipte. Teisme apklausiami kaltinamieji kaltės nepripažino.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB “BNS” sutikimo draudžiama.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų