Prokuratūra patvirtino, kad skundą aukštesnės instancijos teismui rengia.
„Taip, skųsim nuosprendį, apeliacinis skundas rašomas, prašysim, ko ir prašė prokuroras – pripažinti kaltu. Manau, kad yra pagrindas baudžiamajai atsakomybei, viešoji tvarka pažeista, ir yra šmeižimo požymiai. Mano galva, tokie veiksmai turėtų užtraukti baudžiamąją atsakomybę“, – BNS sakė Vilniaus apygardos prokuratūros Vilniaus apylinkės prokuratūros 6-ojo skyriaus prokuroras Audrius Matulionis.
S. Skvernelio apeliacinis skundas teismą pasiekė ketvirtadienį, politikas BNS skundo turinio nekomentavo. Anksčiau jis BNS teigė, kad asmuo už savo niekšingus veiksmus turi sulaukti atpildo.
„Kai kurie apylinkių teismų sprendimų nenustoja stebinti. Dabar visi galime eiti, pasiimti dažų flakonėlius ir savo nuomonę „išreikšti“ užrašais ant viešų vietų – gatvių, pastatų“, – yra teigęs buvęs premjeras.
Lietuvos pabaigoje Vilniaus regiono apylinkės teismas išteisino Gediminą Vaitkevičių dėl to, kad šis pernai birželį aprašinėjo asfaltą Vilniaus rajone, Upės gatvėje. Ant asfalto buvo palikti užrašai „vagies namas“ ir „Skvernelis“ bei nupiešta rodyklė.
Mano galva, tokie veiksmai turėtų užtraukti baudžiamąją atsakomybę.
Išteisinamajame nuosprendyje rašoma, kad buvęs tuometės prezidentės Dalios Grybauskaitės ir buvusio susisiekimo ministro Roko Masiulio patarėjas nesiekė parodyti nepagarbos aplinkai, o norėjo išreikšti savo poziciją, pilietinį pasipiktinimą dėl galbūt neskaidrios Upės gatvės asfaltavimo istorijos.
Tačiau prokuroro A. Matulionio teismo motyvai neįtikino.
„Tai yra kelias, ne lentelė ar dar kažkas. Jeigu nori kažką pakritikuoti, galima ir kitais metodais padaryti, žmonės ir plakatus naudoja ir kitokiomis priemonėmis. Kelias buvo daromas iš visų žmonių pinigų, ne vienas Saulius Skvernelis ten gyvena, ne vienas pinigus davė. Manau, kad viešoji tvarka buvo pažeista, žmonės buvo nepatenkinti, nelaimingi, pikti, tokie dalykai negali būti daromi,“ – sakė prokuroras.
Pasak jo, dėl valdžios atstovų šmeižimo yra buvę įvairių nuosprendžių.
„Yra ir kiti valdžios atstovai pavadinti vagimis, ir jei neklystu, Aukščiausiasis Teismas pasakė, kad tai yra nusikalstama“, – kalbėjo A. Matulionis.
2019 metų spalio pabaigoje perskirstant Kelių priežiūros ir plėtros programos rezervo lėšas Vyriausybė 300 tūkst. eurų papildomų lėšų skyrė Vilniaus rajonui, nors ši savivaldybė nebuvo pateikusi konkrečios paraiškos, nebuvo nurodžiusi ir prašomos sumos.
Visa ši suma buvo skirta tuometinio premjero S. Skvernelio gyvenamos gatvės ruožo asfaltavimui.
Naujausi komentarai