Kur bangos nuneš? Pereiti į pagrindinį turinį

Kur bangos nuneš?

2025-07-16 12:15

Kai daugelis bendraamžių laiką leidžia prie išmaniųjų įrenginių, septyniolikmetė Goda Staškevičiūtė skuba prie jūros. Banglenčių sportas merginai – ne tik pomėgis, bet ir gyvenimo būdas bei didžiausia aistra.

Goda Staškevičiūtė Goda Staškevičiūtė Goda Staškevičiūtė Goda Staškevičiūtė

Banglentė ir motociklas

– Kas yra jūsų įkvėpimo šaltinis? Galbūt turite mėgstamą sportininką?

– Taip. Man labai patinka brazilas Gabrielis Medina – jis labai charizmatiškas ir drąsus banglentininkas. Taip pat amerikietė Caitlin Simmers – jai vos devyniolika, o jau yra pasaulio čempionė. Įkvepia posakis, kad viskas yra įmanoma, kai stengiesi, ir reikia džiaugtis kiekviena gyvenimo akimirka. Iš lietuvių pats didžiausias autoritetas yra mano treneris Tomas Ūksas – jis ne tik treniruoja, bet ir visada palaiko, pataria ir padeda.

Pats didžiausias autoritetas yra mano treneris Tomas Ūksas.

– Ką dar mėgstate veikti laisvalaikiu, kai nebūnate ant bangų?

– Man vasara – tai tinklinis su draugais ir važinėjimas motociklu. Judėjimas man būtinas – tiesiog kitaip negaliu, patinka aktyvus laisvalaikis ir adrenalinas, tad visada ieškau naujų iššūkių.

– Kokie jūsų artimiausi planai ir tikslai?

– Noriu nenutraukti treniruočių, nes ruošiuosi rudenį vyksiančiam Lietuvos čempionatui. Po mokslų – gal studijos užsienyje, susijusios su banglentėmis. Norėčiau, kad pavyktų suderinti mokslus ir sportą – pažiūrėsime, kur bangos nuneš.

– Kas jus labiausiai žavi gyvenime?

– Ekstremalumas. Mane labai traukia viskas, kas suteikia adrenalino. Norėčiau kada nors iššokti iš lėktuvo parašiutu – baimė man ne gąsdinanti, o įkvepianti, nes mėgstu tą jausmą, kai turi įveikti save.

Motyvuoja tėtis

– Kaip atrodytų jūsų tobula diena?

– Prie jūros. Ryte, dieną, vakare – visada ten. Geriausia – pas trenerį, treniruotėse. Svajoju kada nors pamatyti Ispanijos šiaurės vakarus, gal ir Kaliforniją – vietas, kur žmonės tiesiogine to žodžio prasme gyvena bangomis ir vandenynu.

– O kas jus labiausiai motyvuoja stengtis ir nepasiduoti?

– Tėtis labai visada motyvuoja. Aš ir pati esu šiek tiek užsispyrusi, nes noriu visada pasiekti kuo daugiau ir nestovėti vietoje. Man patinka jūra, banglentės, tad nesinori sustoti.

– Ar prisimenate savo pirmąjį kartą ant banglentės?

– Mane labiausiai sudomino tai, kad viskas įvyksta labai natūraliai – tai labai nenuspėjamas sportas, nes niekada negali žinoti, kokios bus tos bangos – ramios ar pašėlusios.

Tada, kai treneris Klaipėdoje pradėjo organizuoti pirmąsias banglentininkų stovyklas, tėtis mane užrašė, ir aš kiekvieną vasarą pradėjau lankyti šias stovyklas. Prieš ketverius metus pati nusipirkau savo pirmąją banglentę. Taigi, labiausiai mane paskatino treneris ir tėtis.

Pirmiausia, kai dar tik pradedi užsiimti šiuo sportu, turi būti prie pat kranto, kur bangos mažiausios. Man labai įsiminė akimirka, kaip atsistojau ant didelės lentos ir nučiuožiau – buvo pirmas kartas, ir viskas puikiai pavyko. Man nebuvo baisu, nes visada žinau tai, kad Baltijos jūra tikrai yra saugi ir nereikia bijoti.

Laimėjo pirmąją vietą

– Kaip manote, ar kiekvienas žmogus galėtų išdrįsti atsistoti ant banglentės?

– Sunkiausia yra tiems, kurie turi didelę vandens baimę, tačiau manau, kad nereikia bijoti nuskęsti ir tuo labiau bijoti banglentės, nes ji tikrai yra saugi.

Jeigu patinka vanduo ir plaukimas – išdrįs kiekvienas. Ši sporto šaka Lietuvoje sparčiai populiarėja, atsiranda vis daugiau besidominčiųjų, ypač jaunimo.

Iš viso yra jau keturios tokios mokyklos, kur treniruoja banglentininkus, tikiuosi, kad ateityje jų bus žymiai daugiau.

O Klaipėdoje banglenčių sportu dažniau domisi moterys.

– Kaip tvarkotės su jauduliu prieš treniruotes ar čempionatus?

– Labai sudėtinga būna tvardytis, nes dažnai jaudulys pakiša koją. Prieš plaukiant kalbuosi su savo tėčiu – jis mane labai nuramina. Tačiau jeigu varžovės būna nepažįstamos, iš kitos šalies, būna dar didesnis jaudulys.

– Dalyvaujate įvairiuose čempionatuose. Koks svarbiausias iš visų?

– Labiausiai įsiminė 2022 m. Lietuvos čempionatas, nes tai man buvo pirmasis šalies čempionatas. Buvo įvairaus amžiaus dalyvių, ir tada nustebau, kad laimėjau pirmąją vietą.

– O kokia jūsų treniruočių rutina?

– Žiemos metu, jeigu geros bangos ir geros sąlygos, visada einu į jūrą. Tačiau būna dienų, kai bangų nėra. Tada stengiuosi po mokyklos visada nueiti į sporto salę, savaitgalį visada skiriu poilsiui.

Kas antrą dieną lankausi baseine, plaukioju.

Vasarą, kai tik yra bangos ir noras, – einu į jūrą. Neturiu konkrečios rutinos – visada einu tada, kai pajaučiu tam norą, o jis niekada neatslūgsta.

Projektas „Atžalynas“ portale https://www.kl.lt (2025) dalinai finansuojamas iš „Medijų rėmimo fondo“, skirta suma 10 000 eurų.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra

Daugiau naujienų