Pereiti į pagrindinį turinį

Zapyškyje įvyko mažas kalėdinis stebuklas

2018-12-15 15:46
DMN inf.

Penktadienį Zapyškio Šv. Jono Krikštytojo bažnyčioje šventiniu koncertu prasidėjo šios unikalios gotikinės šventovės tvarkymo darbų pirmojo etapo pristatymas.

Projektas, kurio vertė maždaug pusantro milijono eurų, prasidėjo 2017 m. rudenį.

Renginį vedęs Kauno nacionalinio dramos teatro direktorius Egidijus Stancikas kartu su šventės dalyviais keliavo per epochas, su meniniu polėkiu primindamas žinomus ir atskleisdamas dar negirdėtus bažnyčios istorijos faktus.

Projekto autorius, architektas Gintaras Prikockis tvirtino, kad darbai vyksta sklandžiai ir pasidžiaugė aptiktomis sienų tapybos liekanomis ir gausiais archeologų radiniais. „Didesnės apimties archeologiniai tyrimai vyko nebent Kernavėje“, – šypsojosi architektas.

Bažnyčios viduje rasta „kaulinyčia“, kurioje buvo laikomi XVI-XVII a. mirusių zapyškiečių palaikai. Taip pat daug keramikos, monetų, aprangos detalių, papuošalų, medalionų, kryžių, žvakidžių.

Bažnyčios šventoriuje aptikti 7 metrų pločio ir 6 metrų ilgio pamatai. Archeologai iškasė varpo liežuvį, todėl manoma, kad priestatas buvo su varpine. Vertinga ir po grindimis rasta XVII a. nukaldinta spyna.

Ant bažnyčios stogo jau pastatyti nauji kryžiai, kuriuos sukūrė Kauno projektavimo, restauravimo ir statybos instituto restauravimo dirbtuvių vadovas Raimondas Bridikis.

Šiemet, prieš Kalėdas, Zapyškyje įvyko mažas stebuklas, tikiuosi, kad kitąmet išvysime ir didelį stebuklą.

G. Prikockis pasakojo, kad atliekant bažnytėlės tvarkymo darbus, į statybvietę užsuka daug smalsuolių, jaunimas domisi, kada čia bus galima tuoktis, kaip ji atrodys ateityje. „Iš tiesų bažnyčia pasikeis nedaug. Mes tik norime ją nuprausti, nuvalyti užmaršties dulkes“, – sakė projekto autorius.

Bažnyčia ir jos prieigos bus tvarkomos ir kitąmet: vieno hektaro sklype bus įrengta nedidelė aikštė, šventoriaus ribas žymintys šviečiantys elementai, šventovė bus apšviesta, todėl bus gerai matoma ir naktį.

„Šiemet, prieš Kalėdas, Zapyškyje įvyko mažas stebuklas, tikiuosi, kad kitąmet išvysime ir didelį stebuklą“, – atgimstančiu paveldo objektu džiaugėsi Kauno rajono meras Valerijus Makūnas.

Šiai vietai dar daugiau patrauklumo suteiks baigiamas tiesti dviračių takas iš Kačerginės.

„Tokius projektus lydi sėkmė tik tada, kai suvienijamos pastangos“, – pabrėžė meras, dėkodamas už palaikymą ir supratimą Vilkaviškio vyskupui Rimantui Norvilui, restauratoriams, architektams, archeologams, paveldo specialistams, visiems, prisidėjusiems prie Lietuvos bažnyčių motinos atgimimo.

Kalėdinio stebuklo įspūdį dar labiau sustiprino po jau šiltos bažnytėlės skliautais nuskambėjęs koncertas. Raudondvario menų inkubatoriaus partneris, Kauno valstybinis muzikinis teatras, vadovaujamas Benjamino Želvio, parengė turiningą programą. Styginių kvartetas – Emilja Sidaraitė (I smuikas), Rita Bieliauskaitė (II smuikas), Rūta Balniūtė (altas) ir Solveiga Vėbraitė (violončelė) bei solistai Ieva Goleckytė (sopranas), Rita Preikšaitė (mecosopranas), Povilas Padleckis (tenoras) ir Giedrius Prunckus (baritonas) atliko ne tik lietuvių autorių, bet ir sakralinės muzikos kūrinių.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra