Pastarieji sukčiai prisistato atstovais iš Maltos nevyriausybinės organizacijos, tačiau panašias paslaugas – pagalbą namuose žmonėms, negalintiems savimi pasirūpinti dėl sveikatos problemų ar senyvo amžiaus, taip pat teikia Lietuvos samariečių bendrijos, "Carito" ir kitų nevyriausybinių organizacijų savanoriai bei Kauno miesto socialinių paslaugų centro specialistai.
Atėję į namus pagalbininkai stengiasi palengvinti žmogaus buitį: išskalbti drabužius, sutvarkyti namus, išvirti valgyti ir nupirkti reikalingų maisto produktų.
Pasak Kauno miesto savivaldybės administracijos Socialinių paslaugų skyriaus vedėjos Jolantos Baltaduonytės, skyriaus darbuotojai pas kauniečius į namus ateina tik tada, kai prieš tai dėl tokios paslaugos buvo kreiptasi į seniūniją ir buvo sudaryta sutartis, kurioje nustatyta maksimali mokėtina suma už paslaugas ir valandinis įkainis. Todėl jei sutarties nėra, socialiniais darbuotojais prisistatę asmenys negali reikalauti susimokėti už esą suteiktas paslaugas.
"Prieš įsileidžiant į namus būtinai reikia paprašyti parodyti darbuotojo pažymėjimą. Nevyriausybinių organizacijų atstovai taip pat turi turėti ne tik skiriamuosius ženklus, bet ir darbuotojų ar savanorių pažymėjimus", – J.Baltaduonytė perspėja, kad grynųjų pinigų socialiniai darbuotojai gali prašyti tik eidami į parduotuvę, o grįžę iš jos privalo pateikti čekį.
Jei neramu ar kyla įtarimų dėl Kauno miesto socialinių paslaugų centro paslaugų, specialistė ragina kreiptis bendruoju telefonu (8-37 322462) arba skambinti už šias paslaugas atsakingiems darbuotojams tel. (8-37 242503) arba (8-37 242506).
Abejojant dėl kitų nevyriausybinių organizacijų atstovų reiktų kreiptis į pačias organizacijas.
Naujausi komentarai